in

Zehirli yiyecek verilen 5 köpek öldü; soruşturma başlatıldı

Kocaeli’de zeytinlikte vatandaşların beslediği 5 köpek, kim olduğu bilinmeyen kişilerin, poşetlerle bıraktığı yiyecekleri yedikten sonra öldü. Polis, köpeklere zehirli yiyecek verildiği şüphesiyle soruşturma başlattı.

Hayvan düşmanlığı bitmek bilmiyor. Son günlerde sokakta yaşayan hayvanların zehirlenerek öldürülmesini dile getiren kimi şarkıcıların sözleri gündemi sarsarken, zehirlenme haberlerinin de ardı arkası kesilmiyor. Şimdi de Kocaeli’de 5 köpek zehirli yiyecek verilerek katledildi!

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde önceki gün zeytin ağaçlarının bulunduğu alanda yaşam hakkına saygı duyan vatandaşlar tarafından bakımı yapılan 9 köpekten 5’inin öldüğünü görenler durumu polise bildirdi.

Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Şubesi ekipleri veterinerler eşliğinde bölgede inceleme başlattı.

DHA’nın haberine göre, yapılan incelemelerde 5 köpeğin ölü bulunduğu alanda içerisinde çiğ tavuğa ait sıvı bulunan poşetlere rastlanıldı.

Şüphe üzerine poşetten örnek alınırken, ölü köpeklerden alınan numuneler veterinerler tarafından incelenmeye başlandı.

Yapılan incelemelerden çıkan ilk sonuca göre 5 köpeğin de vücudunda zehirlenmiş olabileceklerine dair kimyasallar tespit edildi.

Bunun üzerine alınan numuneler Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü’ne gönderildi. Buradan çıkacak sonuca göre kesin ölümleri tespit edilecek.

Bölgede inceleme yapan polis, olayı gerçekleştiren kişilerin yakalanması için çalışma başlattı.

Tavuk yiyen 5 köpeğin ölümüne soruşturma

HAYVANLAR KİM OLDUĞU BİLİNMEYEN KİŞİLER TARAFINDAN ZEHİRLENDİ

Yaşanan olaydan dolayı büyük üzüntü yaşadıklarını ifade eden Kocaeli Hayvan Hakları Derneği Başkanı Selma Platin Pek, “Çok vahim bir olay yaşadık. Zeytinlik alanda hayvan severler tarafından beslenen 9 yavrumuz vardı. Herkes elbirliğiyle bakıyordu bu köpeklere. Bu 9 köpekten 5 tanesi kimliğini belirleyemediğimiz kişiler tarafından verilen yiyecekle zehirlendi. Biz buraya geldiğimizde o köpekleri ölü halde bulduk. Çok büyük ihtimalle köpeklere zehirli tavuk verdiler. Burada polisler inceleme yaptı, veteriner hekimimiz de o incelemeye eşlik etti. Neden öldükleri araştırılıyor. Hayvanseverler olarak bu duruma çok üzüldük, biz besliyorduk buradaki köpekleri” dedi.

‘BU OLAYIN PEŞİNİ BIRAKMAYACAĞIZ’ 

Sorumluların yakalanması için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirten Selma Platin Pek, şöyle konuştu:  

“Biz dernek olarak bu olayın peşini bırakmayacağız. Veteriner hekimimiz tarafından hayvanlardan numune alındı ve Pendik Veteriner Kontrol Enstitüsü’ne gönderildi. Ne yazık ki elimizde bir kamera görüntüsü yok, şahit yok, kimin yaptığına dair bir şey yok. Bu olayı gerçekleştirenlerin bulunmasını istiyoruz”

Evcil hayvanlara kıyafet giydirilmeli mi?

Kedilerin çok sevdiği 5 oyuncak