in ,

Sokaktaki hayvanlar için Kadıköy’de büyük buluşma

Sokakta yaşayan hayvanların bazı belediye ekipleri tarafından toplanıp barınaklara götürülmesine tepki gösteren yaşam savunucuları Kadıköy’de eylem yaptı

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından sonra bazı AK Partili belediyeler sokakta yaşayan hayvanları barınaklara hapsetmeye başlamıştı.

Yaşam hakkına saygılı binlerce kişi dün Kadıköy’de toplanarak, sokakta yaşayan hayvanların toplatılmaması ve onların hayat hakkına saygı duyulması için eylem yaptı.

Eylemde ‘Mahallemizin köpekleri nerede?’, ‘Sokak hayvanlarına özgürlük’,  ‘Barınaklar ölüm kamplarıdır’ yazılı pankartlar taşıyan eylemciler ‘Sokak hayvanları sahipsiz değildir’ sloganları attı.

Ünlü sanatçılarında katıldığı eylemde yer alan Doğukan Manço instagram hesabı üzerinden ‘Bugün Kadıköy’de hayvan hakları için bir araya geldik. Hak yerini bulacak, hayat daha adil olacak!’ paylaşımında bulundu.

Hayvanseverler tarafından yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Yeni çıkan 7332 sayılı yasa değişikliğinde 17 yıldır bakım evi kurmayan belediyelere 3-4 yıl daha yeni mühlet verildi. Hiçbir kurumun gücü belediyelere bakım evi kurdurmaya, kısırlaştırma yaptırtmaya yetmedi.”

“Biz hayvanseverler olarak Gaziantep’te bir çocuğumuzun başına gelen talihsiz olaya çok üzüldüğümüzü ve biran evvel sağlığına kavuşmasını temenni ettiğimizi kamuoyuna sunarız. Bugünden itibaren olmayan barınaklarınızla zalimce toplamaları durdurun.”

Doğukan Manço’yu isyan ettiren görüntüler

Otomobilin çarptığı köpeği gençlerin ısrarı kurtardı