in

Ötenazi isteyen Alain Delon, köpeği için ikna edilmeye çalışılıyor!

Dünyaca ünlü aktör Alain Delon daha önce yaptığı açıklamada kendisi öldükten sonra köpeğinin de uyutulmasını istemişti. Delon bu günlerde ötenazi olmak istediğini açıkladı. Delon hem ötenazi kararından hem de köpeğiyle ilgili vasiyetinden vazgeçirilmeye çalışılıyor.

Ünlü Fransız aktör Alain Delon, 2018 yılındaki verdiği röportajda açıkladığı vasiyetiyle ölümünden sonra köpeğinin de uyutulmasını istediğini duyurmuştu.

Delon’un bu vasiyetine yaşam hakkına saygı duyan insanlar ve aktivistler büyük şaşkınlık yaşamış ve tepki göstermişti.

Röportaj yayınlandıktan sonra hayvanseverler sosyal medyada Alain Delon’un geçmişteki rol arkadaşı Brigitte Bardot’un da tepki gösterip vazgeçirmesi için aktörü ikna etmesini istediler.

Ünlü aktör Delon son yaptığı açıklamada ise hastalıklarla boğuşmak istemediğini ve ötenazi ile hayatına son vermek istediğini söyledi.

Dünyaca ünlü aktör Ötenaziyle yaşamına son vermek istediği açıklamalarından sonra hem bu kararından hem de köpeğiyle ilgili vasiyetinden vazgeçirilmeye çalışılıyor

‘ONUN MEZARIMDA NÖBET TUTMASINA DAYANAMAM’

2018 yılında Alain Delon’un çok eleştiri alan vasiyeti ile ilgili açıklaması ise şöyle:

“Her geçen gün ölümü daha çok düşünüyorum. Çocuğum gibi sevdiğim köpeğim benden sonra çok uzun yıllar yaşayabilir. Ama onun her gün mezarıma gelip bir umutla nöbet tutmasına dayanamam. Bu nedenle öldüğümde veterinerimin onu kollarımın arasında iğneyle uyutup gömülmesini vasiyetimde yazdım. Tek ricam insanların beni anlaması.”

“YAŞLANMAK BERBAT”

Le Point’in aktardığına göre yıldız Alain Delon “Yaşlanmak berbat! Hiçbir şey yapamıyoruz. Görünüşümüzü ve görme duyumuzu kaybediyoruz. ayağa kalkamıyor, ağrı hissediyoruz. Büyük bir eziyet.” diyerek ötenazi istedi.

“SESSİZCE CEHENNEME GİTME HAKKIMIZ VAR”

Delon, oğlu Anthony’den ölmesine yardım etmesini isteyerek, “Yaşlandıkça, hastaneler veya iğneler olmadan hayattan sessizce cehenneme gitme hakkımız var.” dedi.

İNTİHAR GİRİŞİMİNDE BULUNMUŞTU

1957’den beri oyunculuk yapan ünlü aktör, 2002 yılında geçirdiği ağır depresyon sırasında bir kez intihar girişiminde bulunmuştu.

Ötenazi, tedavisi olmayan bir hastalığa yakalanmış, dayanılmaz acılar yaşayan bir kişinin yaşamının izni ve isteği ile sona erdirilmesidir.

ÖTENAZİ TÜRKİYE’DE YASAL DEĞİL

Ötenazi Türkiye dahil birçok ülkede yasal değil. Hekim destekli intihar ise Amerika Birleşik Devletleri’nin Washington, Oregon, Montana ve Vermond eyaletlerinde yasal olarak sürdürülüyor.

Kedilerin çok sevdiği 5 oyuncak

Van kedileri podyuma çıkmaya hazırlanıyor