in

Ordu’da ‘Her Okula Bir Can Dostu’ Projesi

Ordu’nun Altınordu Belediyesi tarafından başlatılan ‘Her Okula Bir Can Dostu’ projesi kapsamında bakımları yapılan hayvanlar talepte bulunan okullara gitmeye devam ediyor.

ORDU’NUN ALTINORDU BELEDİYESİ TARAFINDAN BAŞLATILAN ‘HER OKULA BİR CAN DOSTU’ PROJESİ KAPSAMINDA AŞI VE BAKIMLARI YAPILAN SEVİMLİ DOSTLAR, TALEPTE BULUNAN OKULLARA GİTMEYE
DEVAM EDİLİYOR. .

Özellikle çocukların hayvan sevgisi ve şefkati ile yetişmesi için okullarla iş birliği yapılıyor. Kedi ve köpekler, okulların bahçelerinde oluşturulan yaşam alanlarına yerleştiriliyor. Okula getirilen hayvanlar öğrencilerden de büyük ilgi görüyor.

Proje kapsamında, kedi ve köpekler evlat ediniliyor.

Altınordu Mehmet Akif İnan İlk ve Ortaokulu da projeye dahil olarak, iki can dostu sahiplendi. Okula ekipler tarafından iki yavru köpek getirilirken, kulübe çit ve mama desteğinde de bulunuldu.

Okul Müdürü Harun Uysal, öğrencilere hayvan sevgisinin aşılanması adına projeyi desteklediklerini belirterek, “Hem okul olarak bir hayvan evlat edinelim, hem de çocuklarımızın bu makul ihtiyacına cevap verelim düşüncesiyle Altınordu Belediyemize müracaatta bulunduk.

Bu vesile ile talebimiz yerine getirildi, biz bundan mutlu olduk, çocuklarımız da mutlu oldu. Kurum olarak iki can dostumuz oldu. Belediye Başkanımız Aşkın Tören’e teşekkür ederiz” dedi.

Anadolu yaban koyunu ve keçileri için son 15 gün

Mereto Dağı’ndaki canlara 1 ton yem bırakıldı