in ,

Leman Sam Ajanimo’ya konuştu: Yaşam hakkına saygılı herkesi bekliyoruz

Hayvanların yararına konser vermeye hazırlanan Sanatçı Leman Sam, Ajanimo’ya yaptığı açıklamada, yaşam hakkına saygılı herkesi konsere beklediklerini ifade etti.

Geçtiğimiz aylarda  Artvin’de, Kars’tan Kırgızistan’a kesilmek üzere götürülmek istenen atlar tır dorsesinde bulunmuştu. Kurtarılan atlara gönüllüler sahip çıkmış, bakım ve tedavileri gönüllüler tarafından yapılmıştı.

Sanatçı Leman Sam da atların bakım tedavilerini üstlenen gönüllüler için konserin tüm gelirini HAYDİKO derneğine bağışlayacağını açıkladı.

Vereceği konserle ilgili Ajanimo’ya konuşan Leman Sam, hayvanlara kötü davranıldığını ve onların iyiliği için bir şeyler yapmak istediğini paylaştı. Leman Sam, konser kararını vermesinde biraz da kötü muamele gören hayvanların intikamını almak isteği olduğunu dile getirdi.

‘HERKES UCUNDAN TUTSA HALLOLUR’

Sanatçı Leman Sam Ajanimo’ya yaptığı açıklamada şunları anlattı:

“Ben Atların bu durumda olduğunu sevgili Emin Çapa’dan öğrendim. Kendisine minnettarım. Ve hemen elimizden geldiğince yardım göndermeye başladık. Ben biliyordum yaptıkları iş kolay değil bakımları, tedavileri zor. Kendi adıma elimden geldiğince yardım ediyorum.  Ama bu yeterli değil. Haydiko derneği ile karşılıklı görüşmemiz sonucu atların yararına konser yapma kararı aldık. Ben yardım konserlerini güvenmesem zaten yapmam. Şov için yapmıyorum inanın çok içimden geldi. Orkestra arkadaşlarım da bila bedel destek olmayı kabul ettiler sagolsunlar. Sevgili müzisyen arkadaşım Selçuk Balcı’da bende varım dedi eksik olmasın.”

Artvin’de verilecek konserle ilgili konuşan Leman Sam, konsere katılım desteği beklediğini ifade ederek şunları kaydetti:

“8 Ocak’ta Artvin’de konser vermeye gideceğiz umarım iyi de para toplanır ve kurtarılmış atlara katkısı olursa çok mutlu olacağım.  Yaşam hakkına saygı duyan Artvinli dostlardan destek bekliyoruz. Artvin’de yaşamayan tüm dostlardan da HAYDİKO derneğine destek olmalarını rica ediyorum.”

Tır kasasında ölüm-kalım savaşı veren atlar, kesilmek üzere götürülürken kurtarılmıştı.

İsrail’de 500 bin tavuk öldürülecek

Bakan Murat Kurum: Barınaklar arttırılacak