in

Futbolda ‘hayvan benzetmesi’ tartışma yarattı

Galatasaraylı Alpaslan Öztürk, UEFA Avrupa Ligi’nde oynanan Galatasaray-Barcelona deplasmandan önce karşı takımın futbolcusunu hayvana benzetmesi sosyal medyada tartışma yarattı.

Alpaslan Öztürk

İnsanların “hayvanlara benzetilmesi” bir sorun olmaya, hatta mahkemelere konu olmaya devam ediyor.

Hayvan benzetmesi ile ilgili son tartışma futbol camiasında yaşadın.

Galatasaraylı Futbolcu Alpaslan Öztürk, Barcelonalı Adama Traore için hayvan benzetmesi yaptı.

Galatasaray’ın sezon başında Göztepe’den renklerine kattığı savunmacı Alpaslan Öztürk, Barcelona maçı öncesi Belçika basınına konuştu.

Öztürk, “Barcelona kadar büyük bir takıma karşı oynadığımı düşünmüyorum. Bu hafta antrenmanlarda Barcelona’daki isimleri duydukça düşündüm, çok farklı bir duygu olacak. Kiminle forma değiştireceğim? Henüz fikrim yok. Buna o kadar meraklı değilim. Ama neyi merak ediyorum biliyor musunuz? Adama Traore inanılmaz kaslı ve geniş! Kendimi o hayvan karşısında test etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Barcelona’nın yıldız ismi Adama Traore için hayvan benzetmesinde bulunan Alpaslan Öztürk, sosyal medyada tartışma yarattı.

Adama Traore

TARTIŞMA YARATTI

Alpaslan Öztürk’ün, Adama Traore’s hayvana benzetmesi sosyal medyada kimi kullanıcılar tarafından kimi kullanıcılar tarafından alay konusu yapılırken kimi kullanıcılar ise ifadenin ayıp olduğunu öne sürdü.

Bazı kullanıcılar ise ifadenin hakaret değil “güçlü kişi” anlamında kullanıldığını belirtti:

Jandarma, yeni doğan oğlakları koruma altına aldı

Yaren Leylek karla tanıştı, soluğu Adem Amca’nın yanında aldı