in

Ebru Polat, barınaktan mağdur köpeği evlat edindi

Şarkıcı Ebru Polat, barınakta büyük köpeklerin saldırısına uğrayan bir köpeği evlat edindi.

Ebru Polat ve evlat edindiği köpek

Irk, cinsiyet ayrımı yapılmadan bir arada kalan köpekler arasında bazı istenmeyen durumlar yaşanabiliyor. Bazı büyük köpekler, küçük köpeklere saldırıda bulunabiliyor.

Amasya’daki hayvan barınağında da benzeri bir durum yaşandı. Büyük köpekler, küçük bir köpeğe saldırıda bulundu. Durumu sosyal medyadan öğrenen şarkıcı Ebru Polat saldırıya uğrayan köpeği evlat edindi.

Ebru Polat, evlat edindiği köpeğin ismini ‘Şila’ koydu.

Köpeği evlat edinmesi sosyal medya hesaplarından paylaşılırken, paylaşımı okuyan insanlar arasında takdir topladı.

Ebru Polat’ın evlat edinmesiyle sosyal medya paylaşımları

Haçiko’nun Ebru Polat’ın evlat edinme ile ilgili gönderisini “Irk, cinsiyet ayrımı yapmadan neden yetişkin ve yavrular hepsi bir arada tutuluyor? Hasta ve sağlıklı canlarımız neden hepsi aynı yerde? Bu sorulara cevap istiyoruz.

Sanatçı @ebrupolat hanım saldırıya uğrayan canımızı sahiplendi. İyi ki varsın @ebrupolat 🙏Dernek olarak Amasya Barınağını iyileştirmek için ne gerekiyorsa yapacağız.” notu ile paylaştı.

Ebru Polat’ın barınaktaki köpeği evlat edinmesine yardımcı olan Ayşe Merve Yalçın ise;

“Sevgili @ebrupolat Barınakta büyük köpeklerin saldırısına uğrayan köpeğimizi sahiplendi. Bundan sonraki hayatı çok sevilerek geçecek. Sokakta kaldığı günleri de barınakta ezildiği günleri de unutacak.
Birlikte geçirdiğimiz 20 günde onu çok sevdim. ” diye paylaşımda bulundu.

Ebru Polat ise evlat edinmesiyle ilgili;

“Barınaklarda küçük köpekler ile büyük köpekleri bir araya koyamazsınız. Sonucun ölüm olacağını çok iyi bilerek bunu neden yapıyorsunuz? ” paylaşımda bulundu.

Tan Taşçı: Soğuk havalarda kapılarınızı hayvanlara açın

Rüyada görülen hayvanların anlamları