in

Terk edilen beş hasta kedi altı ay süren tedavinin sonunda evlat edinildi

İngiltere’de bir kutunun içine koyularak terk edilen beş hasta yavru kedi, barındırma merkezinde tedavi edildikten sonra evlat edinildi.

Geçtiğimiz yılın ortalarında bir kutuda terk edilmiş olarak bulunan beş yavru kedi, yeni evlerine kavuştu.

Terk edilen kediler, barındırma merkezine geldiklerinde sadece 8 haftalıktı.

Sağlık durumları kontrol edildiğinde saçkırandan muzdarip oldukları tespit edildi. -Saçkıran, kedi ve köpeklerin tüm kürklerini kaybetmelerine, onları kuru, çatlamış ve kaşıntılı bir cilde bırakmalarına neden olabilecek rahatsız edici bir hastalıktır.-

Yavru kedilerin bulunduktan sonraki tedavileri yaklaşık 6 ay sürdü. Yavru kedilerin, eğer bulunmasalardı büyük bir olasılıkla ölecekti.

Saçkırandan en çok etkilenen kedi

Hayvan refahı asistanı Elisha Webber, yeniden barındırma merkezindeyken beş kardeşe baktı. Weber şu açıklamalarda bulundu: “Yavru kedileri saçkıran için tedavi etmemiz altı ayımızı aldı ve onları tekrar sağlıklı hale getirmek için çok şey yapıldı.

‘Başlangıçta koruyucu giysiler giydirerek onları diğer kedilerden izole etmek zorunda kaldık. Genellikle bu kadar genç yaşta bir koruyucu aile evine giderlerdi, ancak saçkıran bulaşıcı olduğu için merkezde kalmak zorundaydılar ve ilk geldiklerinde sürekli izlenmeye ihtiyaçları vardı.”

‘Saçkıranları tedavi etmek için mantar önleyici ilaçlar verildi ve ayrıca ağrılı ciltlerine yardımcı olmak için ilaçlı banyolara ve ilerlemelerini değerlendirmek için düzenli veteriner kontrollerine ihtiyaçları vardı.”

”Bunun yanında ağıllarını dezenfekte ediyor, yatak takımlarını ve mobilyalarını günlük ve ardından haftalık olarak atıyorduk.”

‘YÜREK PARÇALAYICI HALDEYDİLER’

Bir diğer hayvan refahı asistanı Jade Griffiths şunları söyledi: “Bizim bakımımıza geldiklerinde tüm yavru kedilerin tüyleri eksikti, bazılarında yaralar vardı. Kedi Ducky tamamen keldi ve kuru çatlamış cildi vardı.

Hepsi çok aç ve susuzdular, hasta olmalarını önlmek için başlangıçta onları az ve sık sık beslemek zorunda kaldık.

Bu kedileri ilk gördüğümde gerçekten yürek parçalayıcıydı çünkü çok korkmuşlardı, çok küçüktüler ve çok hastaydılar. Onlara The Land Before Time’daki karakterlerin ismini verdik çünkü film, genç yaşamlarında büyük engellerin ve birçok değişikliğin üstesinden gelmek zorunda kalan bir grup genç dinozor hakkındaydı. Bu sevimli kedi yavruların yaşadıklarıda gerçekten aynıydı.

Terk edilmenin üstesinden geldiler, yol boyunca birbirlerine arkadaşlık ettiler.”

2 GRUP HALİNDE EVLAT EDİNİLDİLER

Yavru kedilerin ayağa kalkmaları ve saçkırandan kurtulmaları için aylarca bakıma ihtiyaçları vardı ve Aralık ayının sonunda evlat edinilmeye hazırdılar. Metro’nun haberine göre kediler iki grup halinde evlat edinildi.

Kedilerden ikisini sahiplenen Jayne Page

Hayvan refahı asistanı Webber, “Bu yavru kedilerin yeni evlerine yerleştiğini görmek harika, hikayeleriyle sonsuza kadar mutlu olmayı hak ediyorlar. Onların çok sevecen ve güzel genç kedilere dönüştüklerini görmek çok ödüllendirici oldu” dedi.

Kedilerden ikisini sahiplenen Jayne ve Steve Page kedilerin şekerleme için en iyi koltuğa sahip olduğunu söyledi.

Çoban köpeği yavru keçilere süt annelik yapıyor

Sivas’ta bir muhtar yakalanan her köpek için 100 TL vereceğini duyurdu