in

İtfaiyeci, kurtardığı iki yavru kediyi evlat edindi

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde itfaiyeci Fatih Savaş, zor durumdan kurtardığı iki yavru sokak kedisini evlat edindi. Yaşam hakkına saygılı itfaiyeci evlat edindiği yavru kedilerine Mızmız ve Mırmır isimlerini koydu.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde itfaiyeci Fatih Savaş, zor durumdan kurtardığı iki yavru sokak kedisini sahiplendi. Hayvansever itfaiyeci evinde beslediği kedilere Mızmız ve Mırmır isimlerini koydu.

Bandırma’da geçtiğimiz günlerde bir marketin giderinde mahsur kalan yavru kedi Balıkesir Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı Bandırma Grup Amirliği ekipleri tarafından çıkarıldı. Hipotermi geçiren yavru kediye itfaiye merkezinde müdahale edilirken, 12 yıldır itfaiyede çalışan Vardiya Amiri Fatih Savaş, yavru kediyi evlat edindi. Kediyi evine götüren ve çok miyavladığı için “Mızmız” adını veren yaşam hakkına saygılı itfaiyeci, iki gün sonra da sıkıştığı araç motorundan kurtarılan yavru kediyi evlat edindi. Ona da “Mırmır” adını veren Fatih Savaş, iki yavru kediyle birlikte yaşamaya başladı.

ÖLÜMDEN DÖNEN YAVRU KEDİYE KIYAMADI

İtfaiyecilik mesleğinde sadece insanların hayatı için değil dünyadaki tüm canlıların hayatı için mücadele ettiklerine dikkat çeken Savaş, “Mızmız’ı bir apartman gider boşluğunda sıkışmış olarak bulduk. Suyu yemiş, soğuk kış gününde ölümden döndü. Biz bunu kurtardığımızda hareket etmiyordu, nefes bile almıyordu. Biz bu kediyi itfaiyeye götürdük. Güzelce kuruttuk. Muhtemelen hipotermi geçirdi. 3 veya 4 saat sürekli ısıttık. Ondan sonra eli ayağı oynamaya başladı. Kendine gelmeye başladı. Ağzına şırınga ile süt verdik, yaş mama verdik derken kendine geldi. O halde onu bırakmazdım. Kıyamadım, dayanamadım. Ben bunu sahiplenmeyim dedim. En azından büyüyene kadar dedim. Muhtemelen büyüyünce de bırakmam bırakamam. Aldım getirdim eve. Önce hiç hayvan bakmadığım için bütün ihtiyaçlarını aldım petshoptan.

Bir apartmanın gider boşluğunda sıkışmış olarak bulunan Mızmız, suyu yemiş, soğuk kış gününde ölümden döndü.

Diğer Mırmır olanı da kurtarma aracının kaputundan çıkardık. Bu da gelip aracın kaputunda sıkışmış. Köpekler aracın kaputunun orda havlamaya başlayınca bunu da kaputtan çıkardık. Bunu da evat edindim. Mızmız’a arkadaş olur, psikolojisini düzeltir dedim. Bakalım iki hayvanla çıktık yola” şeklinde konuştu.

Mırmır (Soldaki) ölümden dönene Mızmız’a arkadaş olsun diye aileye katıldı.

Köpeği balkonda bırakıp gittiler

Mersin’de avcı dehşeti: Öldürüp derisini yüzdüler