in ,

Kedi ‘Helva’ okulun sevgilisi oldu

Elazığ’da yaşam hakkına saygılı bireyler yetiştirmek için bir okulun evlat edindiği siyam cinsi kedi, sınıf ortamına hemen alıştı. ‘Helva’ adı verilen kedi, öğrencilerle birlikte derslere girip çıkıyor.

Elazığ’da Abdullah Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu, özel gereksinimli öğrencilerle yaşaması ve yaşam hakkına saygılı bireyler yetiştirmek için bir kedi evlat edindi.

Tüm bakımları yaptırılarak okula getirilen kediye, öğrenciler ‘Helva’ ismini verdi. Öğrenciler tarafından büyük ilgi gören ‘Helva’ zamanının çoğunu öğrencilerle derse girerek geçiriyor.

Derslerde sıraların üzerine çıkan kimi zaman da masa aralarında gezinen ‘Helva’, ders dışında öğrencilerle okul koridorunda oynuyor.

‘Helva’nın öğrenciler üzerindeki etkisine değinen Abdullah Tangülü Özel Eğitim Meslek Okulu Müdürü Ahmet Yıldırım, “Kedimizi evlat edindik. İleriki dönemlerde daha farklı hayvanlar da evlat edinip okulumuzda çeşitliliği artırmayı düşünüyoruz” dedi.

‘Helva’yı  çok sevdiğini dile getiren öğrencilerden Pınar Kavak, “Bize çok alıştı. Derslerimizde bizi eğlendiriyor. Sanki bizimle ders yapıyor. Derslerimize zevkle geliyoruz. Hiç bırakmak istemiyoruz. Çok tatlı” diye konuştu.

‘Helva’ya çok alıştığını aktaran öğrencilerden Yıldıray Oraş da “Okula geldiğim günden beri alıştım. Çok zeki bir kedi. Helva geliyor derste bizimle oynuyor. Benim önüme kadar geliyor. Bana bakıyor. Çok sevdim” dedi.

Köpek eğitiminde nelere dikkat edilmeli

Yaralı ata zorla araba çektirdiler