in

Papa Francis evcil hayvan edinenleri bencillikle suçladı

Papa Francis, “Birçok çift, çocuk istemedikleri için çocuk sahibi olmuyor ya da sadece 1 çocuk yapıyor. Ama iki köpek, iki kedi alıyorlar. Evet, köpekler ve kediler çocukların yerini alıyor” diyerek çocuk sahibi olmak yerine evcil hayvan edinenleri “bencillik” yapmakla suçladı.

Papa Francis’ten evcil hayvan edinenlere ‘bencillik’ suçlamasında bulundu.


Katolik Kilisesi lideri Papa Francis, Vatikan’da düzenlenen genel kabul töreninde dikkat çeken açıklamalarda bulundu. Batı’da doğum oranlarının düşmesinden endişe duyan Papa, çocuk sahibi olmak isteyen ama biyolojik nedenlerle olamayanlara evlat edinmeleri çağrısı yaptı.

“İnsanların çocuk sahibi olmak istemediğini ya da sadece bir tane istediğini, daha fazlasını istemediğini görüyoruz” diyen Papa, “Birçok çift, çocuk istemedikleri için çocuk sahibi olmuyor ya da sadece 1 çocuk yapıyor. Ama iki köpek, iki kedi alıyorlar. Evet, köpekler ve kediler çocukların yerini alıyor. Evet komik, anlıyorum ama gerçek bu” ifadelerini kullandı.

BENCİLLİK SUÇLAMASI

Papa, çocuk sahibi olmak yerine evcil hayvan edinenleri “bencillik” yapmakla suçladı. Katolik Kilisesi’ndeki temel öğretide çocuk doğurmanın, büyütmenin önemli olduğunu hatırlatan Papa, şunları savundu:

“Bu babalık ve anneliğin inkarı bizi küçültüyor. Doğal olarak ya da evlat edinme yoluyla çocuk sahibi olmak her zaman bir risktir. Ancak çocuk sahibi olmamak daha risklidir. İster gerçek ister manevi olsun, babalığı inkar etmek veya anneliği inkar etmek daha risklidir.”

Kedi kısırlaştırma işlemi hakkında her şey

Ardahan’da köylüler tilkiye işkence yaptı