in

Ardahan’da köylüler tilkiye işkence yaptı

Ardahan’da bir grup köylü, yaralı halde yakaladıkları tilkiye işkence yaptı. İşkence görüntüleri sosyal medyada büyük tepki çekince Valilik, “gerekli işlemler yapılacaktır” açıklamasını yaptı.

Ardahan’da köylüler Tilki’ye işkence yaptı.

Ardahan Hoçvan Köyünde bir grup insan yaralı haldeki tilkiye şiddet uygulandı. Hayvanı derisinden yukarıya kaldıran şahıslar, yaralı haldeki tilkiye tokat ve yumruk attı. Bununla da yetinmeyen vicdansız şahıslar, hayvanın bacağına tel bağlayarak sürükledi.

İşkence görüntülerinin sosyal medyada yayılmasının ardından büyük tepki oluştu. Bazı sosyal medya kullanıcıları, “Sokaklardan masum hayvanlar toplanacağına, bunlar toplansın” şeklinde tepkisini dile getirdi.

Ardahan Valiliği tepkilere sessiz kalmayıp açıklama yaptı. Ardahan Valiliğinden yapılan açıklamada, şu ifadeler kullanıldı:

”Bir sosyal medya hesabı üzerinden yayınlanan görüntülerde, bir tilkiye kötü muamelede bulunulduğu tespit edilmiş olup, yapılan çalışmalar doğrultusunda; bahse konu videodaki tilkiye kötü muamelede bulunan şahısların kimlik ve adres bilgileri tespit edilmiştir. Jandarma Çevre, Doğa ve Hayvanları Koruma Tim Komutanlığı ve Ardahan Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü tarafından gerekli işlemler başlatılmıştır. Konu ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığı da bilgilendirilerek adli işlem süreci de başlatılmıştır.”

Açıklamada ayrıca, kötü muameleye maruz kalan tilkinin tedavisinin ardından doğal hayata bırakıldığı belirtildi.

Papa Francis evcil hayvan edinenleri bencillikle suçladı

Belediye meclisinden karar: Artık gıdalar sokaktaki hayvanların olacak