in

Ömür Gedik’ten sanatçılara tepki: Hayvanseverim diye geçinmeyin

HAÇHİKO Derneği Başkanı Ömür Gedik, sokakta yaşayan evsiz hayvanların toplatılıp barınaklara kapatılmasına sessiz kalan sanatçıları eleştirdi: Bundan sonra hayvanseverim diye geçinmeyin hiçbiriniz

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’ın açıklamalarından sonra bazı belediyeler hayvanları sokaklardan toplayıp barınaklara kapatmak için adeta birbiriyle yarışmaya başladı.

Hayvanların toplatılma görüntüsü tepki çekerken, yaşam savunucuları da çeşitli eylemlerle hayvanların hayat hakkını savundu.

Eylem ve basın açıklamalarıyla hayvanların hakkını savunan isimlerden olan Hayvanları Çaresizlik ve İlgisizlikten Koruma (HAÇHİKO) Derneği Başkanı Ömür Gedik, bu süreçte sessiz kalanları eleştirdi.

Sosyal medyada mesaj yayınlayan Gedik şunları dedi:

Hayvanların çok kötü şartlar altında toplanması, ve sayısının o kadar olmadığına emin olduğumu sözde korkunç barınaklara götürülmesine sessiz kalan bütün sanatçılar… Bundan sonra hayvan severim diye geçinmeyin hiçbiriniz. Gerçekten kimseden destek alamıyoruz. Ben böyle bir şeye gerçekten inanamıyorum. Herkes üç maymunu oynuyor. Neden, neden korkuyorsunuz.

Uğur Dündar yardım istedi… kedi bulundu

Bodrum’daki sel sokaktaki hayvanları vurdu