in

Okyanusta mahsur kalan adamı bir fok kurtardı

Kaliforniya’da Pasifik Okyanusu’nda mahsur kalan adamı, bir fok kurtardı. Mahsur kalan adam, fokun ona rehberlik etmesiyle beş saatlik gece yüzmesi sonucu kurtuldu.

Beş saatlik gece yüzmesi sonucu fok balığının rehberliği ile hayatı kurtuldu.

ABD Kaliforniya’da yaşayan bir adam balıkçı teknesinden soğuk Pasifik Okyanusu’na düştüğünde öleceğini düşündü ancak dost canlısı bir fok tam zamanında ortaya çıktı ve onu güvenli bir şekilde hayatına tekrar kavuşturdu.

Bir deniz kestanesi dalgıcı olan Scott Thompson, tekne motorunun çalıştığını fakat aynı zamanda da hızla uzaklaştığını belirtti ve “Kendi kendime düşündüm, ‘Harika, ben böyle öleceğim. Bugün öleceğim gün.”

Tekne hızla uzaklaşırken… İşte o zaman, bir sorun olduğunu fark ettim ve elimden geldiğince hızlı bir şekilde tekneye doğru yüzmeye başladım. Teknenin yakınlaşmayıp aksine uzaklaştığını fark etmem uzun sürmedi.” dedi.

Thompson, hayatı için endişelenmeye başladığını “Panik başladı, ‘Vay canına! Bu oldukça ağır bir durum” dedi ve kendi kendine yüzmeye devam etmesini söyleyip durduğunu da sözlerine ekledi.

New York Post, Yaron Steinbuch’un haberine göre, onu rehberlik yapan fok tarafından cesaretlendirilen Thompson, yüzmeye kararlı hissedip yaklaşık beş saat sonra bir petrol platformuna ulaştı.

Thomson’ın başvurabileceği başka kimse olmadığından, bu fok onun “en iyi arkadaşı” oldu.

‘İLK ÖNCE KÖPEK BALIĞI SANDIM’

Thompson, birdenbire büyük bir ses duyup, bunun köpekbalığı olduğunu tahmin ederek oldukça korkmuştu.

Thompson: “Tam o sırada, küçük bir fok, hemen yanımdaki sudan kafasını çıkardı ve bana, Ahbap! Burada ne yapıyorsun?”

Thomson’ın başvurabileceği başka kimse olmadığından, bu fok onun “en iyi arkadaşı” oldu.

“O benim köpeğim gibiydi. “Buraya gel küçük dostum!” dedim. Bana bakarak bir aşağı bir yukarı sallanır, sonra suyun altında kaybolur, tekrar yukarı çıkar ve bana bakardı,” diye anlatıp, küçük fokun onu dürtmek istercesine kalçasına birkaç kez vurduğunu söyledi.

“Sanki bana “Hey, Ahbap! Acele et ve yola çıkın!” diyor gibiydi, Ona söyleyeceklerim tükenmeye başlamıştı, bu yüzden ona Grateful Dead şarkıları söyledim ve çocuklarıma anlattığım aynı bayat baba fıkralarını ona anlattım” dedi.

Platformdaki çalışanlara bağıran Thompson kurtuldu. Sahil Güvenlik onu hipotermi tedavisi için bir hastaneye götürmeden önce teçhizattaki ekip üyeleri ilk yardım sağladı.

Thompson, gönderisinde şunları yazdı: “Artık daha yüksek bir gücün olduğuna inanıyorum. Ne olduğunu bilmiyorum ama benden daha büyük bir güç var. Bu bana gösterildi ve hayatımın geri kalanında bundan asla şüphe etmeyeceğim.”

Yavrusu kaçırılan anne köpek yemek yemeyi kesti

Kediler için evinin sundurmasına çatılı ev yaptı