in

Kediler için evinin sundurmasına çatılı ev yaptı

Hakkâri’de yaşayan Habib Gülmez, müstakil evinin sundurmasına kediler için çatılı yuva yaptı. Yaptığı yuvada 18 kediye bakıyor.

Hakkâri’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Habib Gülmez, kış mevsiminde dışarıda kalan kedileri düşünerek müstakil evinin sundurmasına kediler için çatılı ev yaptı.

İlçenin Güngör Mahallesi’nde yaşayan Habib Gülmez, çetin geçen kış mevsimi nedeniyle dışarıda kalan kediler için kolları sıvayarak örnek bir davranış sergiledi.

Kedilerin, soğuk havaya, köpek ve kurt saldırısına karşı korunması için müstakil evinin girişindeki sundurmanın üzerine çatılı ev yapan Gülmez, her gün aynı hevesle çatıya çıkarak hayvanları besleyerek bakımlarını yapıyor.

Kedilerin kendisine alıştığını ve sürekli peşini bırakmadıklarını ifade eden Gülmez şöyle konuştu:

“Bu hayvanları soğukta dışarıda bırakmaya vicdanım el vermedi. Bir kış günü gece yarısı evimin dış kapısında ses geliyordu. Soğuk bir geceydi, kapıyı açıp baktığımda sarı bir kedi vardı. Hayretler içinde kaldım ve çok üzüldüm. Bu kedilerin böyle soğuk havada ve köpek ile kurtların saldırılara karşı korumak için evimin sundurmasının üzerinde onlara çatılı güzel bir ev yaparak bakmaya başladım. Ben bir kediyle başladım, şu an 18 kedim var. Ben alt katta kalıyorum, onlara da üst katı yaptım. Şimdi daha mutlu, daha rahatım. Onların da artık sıcak bir evleri var. Herkes için bu çalışmamız örnekler teşkil eder inşallah”

Okyanusta mahsur kalan adamı bir fok kurtardı

Rize’de Hayvan Dostu Okul Projesi