in

Yavrusu kaçırılan anne köpek yemek yemeyi kesti

Düzce’de bir büfenin önünden 2 aylık ‘paşa’ isimli köpeği kaçırdılar. Büfenin sahibi, yavrusu kaçırıldığından beri anne köpeğin dünyaya küstüğünü söyledi.

Yavru köpeği çalan şahıs

Düzce’de büfenin önünden 2 aylık ‘paşa’ isimli yavru köpeği kaçırdılar.

Olay, 20 Şubat Pazar Günü gece saatlerinde Düzce merkeze bağlı Darıcı Mahallesi’nde yaşandı.

Edinilen bilgiye göre, gece saatlerinde Bülent Arslan’ın işlettiği büfenin önüne minibüs ile iki şahıs geldi. Şahıslardan biri büfeye girerek alışveriş yaparken, diğeri ise dışarıda beklemeye başladı.

Alışverişi biten şahıslardan biri anne ve yavru köpeği yanına çağırdı, diğer kişiye de köpekleri gösterdi. Bunun üzerine şahıslar, ‘Paşa’ isimli yavru köpeği yanlarına alarak minibüse bindi.

Kaçırılan köpeğin annesi büyük bir depresyona girdi. Anne köpek, yavrusu kaçırıldıktan sonra yemek yemeyi bıraktı.

‘ANNE KÖPEK YEMEK YEMİYOR, BİZE KÜSTÜ, BOYUN BÜKÜYOR’

Olayı anlatan Bülent Arslan şöyle konuştu:

“İki şahıs geldi. Biri alışveriş yaparken, diğer şahıs dışarıda kaldı. Dışarıda duran şahıs köpeği çaldı. Güvenlik kameralarına da yansıyan görüntülerde de görünüyor. Ben köpeğimin bulunmasını istiyorum. Köpeğime kötü bir şey yapar mı? Satar mı? Bilmiyorum. Görenler haber versin. Köpek 2 aylık yavruydu. Henüz 3 aylık olmadığı için kimliğini çıkaramamıştım. Polise başvurumu yaptım. Annesi de küstü. Artık yemek yemiyor, bize de küstü. Boyun büküyor, çağırıyoruz gelmiyor”

Bülent Arslan’ın annesi 75 yaşındaki Fatma Altun ise köpeklerini çocukları gibi sevdiğini belirterek,

“Köpeklerimiz benim için önemliydi. Çocuklarım kadar severdim. Bu yaşlı halimde atölyelerden yuvalarının altına talaş getiriyordu. Her gün yemeğini veriyordum. İnşallah bulunur da geri getirilir” dedi.

Caniliğin böylesi: Arabasını kedinin üzerine park etti

Okyanusta mahsur kalan adamı bir fok kurtardı