in ,

Natalie Portman’dan vegan üretime mali destek

Ünlü oyuncu Natalie Portman vegan pastırma üretim şirketinin mali destekçisi oldu.

Natalie Portman

Ünlü aktris Portman, hayvan refahı ve iklim bilinci temelinde veganlığı savunan Jonathan Safran-Foer’in ”Hayvanları Yiyen” kitabını okuduktan sonra 2009 yılında vegan olmaya karar verdi.

Dokuz yaşından beri vejeteryan olan ünlü oyuncu şimdi ise vegan Fransız şirketi La Vie’yi destekliyor. Portman, kendini dünyanın en büyük vegan pastırmasını üretmeye adamış Fransız şirketinin mali destekçisi oldu.

Portman’ı takip eden kaynaklara göre vegan şirket, kısa süre önce yatırım fonlarından ve Portman gibi ünlülerden 25 milyon euro (28.3 milyon dolar) topladı.

Kurucu ortaklar Vincent Poulichet ve Nicholas Schweitzer vegan pastırma pişirirken

CEO ve kurucu ortak Nicholas Schweitzer, şirketin hayvansal yağ gibi “pişiren, kızartan ve demleyen bir bitkisel yağ geliştirmekten” özellikle gurur duyduğunu söyledi.

Film yıldızı Portman, 1981 yılında İsrail’in başkenti Kudüs’te dünyaya gelmiştir. 2015 yılında yapılan bir araştırmaya göre, İsraillilerin yüzde 5’i kendisini vegan olarak tanımlamıştır. İsrail’in koşer, helal ve vejetaryen beslenen nüfusuna ek olarak, dünyada kişi başına en yüksek veganlık oranına sahip olduğu bildiriliyor.

Angusları taşıyan tır devrildi; hayvanlar bir süre özgürlüğü tattı

Hayvan Deneyleri Yönetmelik Taslağı’nın yeniden düzenlenmesi için imza kampanyası başlatıldı