in

Kangal cinsi köpek tüfekle vuruldu

Samsun’da ‘kangal’ cinsi olan köpek av tüfeğiyle vurularak yaşamını yitirdi. Jandarma olayla ilgili inceleme başlattı.

Tüfekle vurularak yaşamını yitiren köpek

Samsun’da ‘kangal’ cinsi bir köpek av tüfeğiyle vurularak yaşamını yitirdi. Köpeğe bakan vatandaşın şikâyeti üzerine jandarma inceleme başlattı.

Olay, Canik ilçesi Gökçepınar Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, İlhami Dinçer’in evladı olan ‘Reis’ isimli kangal cinsi köpek, mahallede dolaşırken 60’lı yaşlarda bir kişi tarafından tüfekle iki el ateş edilerek öldürüldü.

Köpeğinin yaşamını yitirdiğini gören Dinçer ise durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen jandarma incelemelerde bulundu.

Derin üzüntü yaşayan köpeğin insanı, olayı gerçekleştiren kişinin ilk öldürme olayı olmadığını ve mahallede diğer köpekleri de vurarak yaşamlarını yitirmesine neden olduğunu iddia etti.

‘ÇOCUĞUM GİBİ BÜYÜTTÜM’

Tüfekle vurularak yaşamını yitiren kangal cinsi köpeğin insanı İlhami Dinçer şöyle konuştu:

“Reis isimli kangal cinsi köpeğim, mahallelimizin bildiği bir hayvandı. Hiçbir insana zararı yoktu. Köpeğim mahallede gezerken av tüfeğiyle öldürülmüş. Durumu jandarmaya haber verdik. Jandarma geldi gerekli incelemeyi yaptı. Delilleri, tüfek kartuşlarını topladı. Köpeğimi vuran kişiden şikayetçi oldum. Bu kişi daha önce de mahallede köpekleri öldürmüş”

Mahalle Muhtarı Sait Dinçer de olayı doğruladı.

Buz tutan gölete düşen köpek donmak üzereyken kurtarıldı

Muş’ta kar bir köyü yuttu; hayvanları besleyebilmek için tünel kazdılar