in

Gaziantep’te köpeğin ayağını parçaladılar

Gaziantep’te tüfekle vurulan köpeğin ayağı parçalandı. Ormanlık alanda yürüyüş yapan vatandaşlar tarafından kanlar içerisinde bulunan hayvan tedavi altına alındı.

Tüfekle vurulan köpeğin ayağı parçalandı

Ülkemizde hayvana şiddet haberlerinin ardı arkasının kesilmediği bu günlerde. Kötülük bu sefer de Gaziantep’te ortaya çıktı.

İslahiye ilçesi Çamlık Mahallesi’nde İlçe Jandarma Bölük Komutanlığı yakınlarındaki ormanlık alanda yürüyüş yapan vatandaşlar, kanlar içerisinde ayağı parçalanmış bir köpek buldu.

Köpeğin yapılan ilk müdahalesinde ön sağ ayağından vurulduğu ve ayağının parçalandığı tespit edildi. Ayağı enfeksiyon kaptığı belirlenen hayvan yapılacak ameliyatla ayağı ampute edilecek. 

‘ARTIK YAŞAMINA ÜÇ PATİSİ İLE DEVAM EDECEK’

Yaralı hayvana ilk müdahaleyi yapan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Doğal Hayatı Koruma Daire Başkanı Celal Özsöyler, ”Köpeğin ayağında yaradan ötürü ayak enfeksiyon kapmış. Önce enfeksiyon giderilmesi için tedavi yapacağız sonra ayak ampute edilecek. Artık yaşamını üç patisi ile devam edecek” diye konuştu.

Özsöyler, 5 dönüm arazi üzerinde kurulmuş olan hayvan bakım ve rehabilitasyon merkezinde 6-7 bin hayvanın tedavisi yapıldığını da kaydetti.

Paris’in en ünlü caddesinde koyun defilesi

‘Çocukluk aşkım’ dediği kangallar için Almanya’yı terk etti