in

Silahla vurulan kızıl şahin özgürlüğüne kavuştu

Denizli’de silahla vurularak yaralandığı belirtilen kızıl şahin tedavi edildikten sonra tekrar serbest bırakıldı.

15 günlük tedavinin ardından kızıl şahin

Sokakta yaşayan hayvanların yanı sıra vahşi doğaya da şefkat elini uzatmayı sürdüren Denizli Büyükşehir Belediyesi, ateşli silahla vurularak yaralandığı belirlenen kızıl şahini tedavi ederek yeniden doğal hayatına kavuşturdu.

Hasta, yaralı, kaza geçirmiş ve kötü muameleye maruz kalmış evsiz hayvanların bakım ve tedavilerini yapan Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi ve Doğal Yaşam Parkı, vahşi doğaya da şefkat elini uzatmaya devam ediyor. Bu kapsamda Sarayköy ilçesinde vatandaşlar tarafından yaralı halde bulunan kızıl şahin, Doğa Koruma Milli Parklar Şube Müdürlüğü’nce tedavi edilmek üzere Sokak Hayvanları Barınma ve Rehabilitasyon Merkezi’ne teslim edildi.

TEDAVİSİ YAKLAŞIK 15 GÜN SÜRDÜ

Kızıl şahinin kanadında ateşli silah yaralanması ve durum bozukluğu tespit eden Büyükşehir Belediyesi veteriner hekimleri gerekli tedaviye başladı. Tedavisi yaklaşık 15 gün süren kızıl kuş sağlığına yeniden kavuşturuldu. Ölçümleri ve numaralandırılması yapılan kızıl şahin daha sonra özgürlüğe kanat çırptı.

Kızıl şahin tedavisinin ardından serbest bırakılırken

Denizli Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hekimi Elvan Alkaya, Büyükşehir Belediyesi olarak yaban hayatındaki hayvanları da tedavi ederek tekrar kendi yaşam alanlarına döndürmeye devam ettiklerini söyledi.

Yaralı halde bulunan yaban dostlarına duyarlı olan vatandaşlara teşekkür eden Alkaya, “Sarayköy’den Denizli Büyükşehir Belediyesi Sokak Hayvanları Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezine getirilen kızıl şahinimizi tedavi altına aldık, rehabilite ettik. Yaklaşık 15 gün kadar burada kalan kızıl şahinimizi yeniden doğasına kavuşturduk” diye konuştu.

Duvarın oyuğuna saklanan kediler için korkunç iddia

Dünya Kediler Günü’nde kediler Kaymakam’ı ziyaret etti, masasına oturdu