in

İtalyan moda devi kürk kullanımına son veriyor

İtalyan moda devi Dolce&Gabbana, 2022’den itibaren tüm Koleksiyonlarında hayvan kürkü kullanımına son vermeyi seçti.

Dolce & Gabbana pazartesi günü yaptığı açıklamada, bu yıldan itibaren tüm koleksiyonlarında hayvan kürkü kullanımını bırakacağını, çevre dostu suni kürke geçeceğini duyurdu.

İtalyan moda evi, dünya çapında hayvan hakları grupları ağı olan Fur Free Alliance (Kürksüz İttifak) tarafından belirlenen yönergelere bağlı kalarak Armani, Gucci, Prada ve Moncler gibi diğer lüks markalara katılıyor.

Dolce & Gabbana Grup İletişim ve Pazarlama Sorumlusu Fedele Usai, basın açıklamasında “Hayvan derisi kullanımının düşünülemeyeceği daha sürdürülebilir bir gelecek için çalışıyoruz ” diyor.

Bunun yanında Amerika Birleşik Devletleri Humane Society ve Humane Society International Moda Politikası Direktörü PJ Smith, yaratıcı ikilinin seçimi hakkında: ”Dolce & Gabbana ve diğer birçok markanın bu konuda daha iyi ve yenilikçi bir yol izlemesinden çok memnunuz.” dedi.

Sürdürülebilirliğe odaklanan daha geniş bir moda projesini hedefleyen Dolce & Gabbana, usta kürkçülerle çalışmaya devam edecek.

“Daha sürdürülebilir, kürksüz bir geleceğe yönelik bilinçli bir seçim” başlıklı duyuruda şu ifadeler yer aldı:

Dolce&Gabbana, 2022’den itibaren tüm Koleksiyonlarında hayvan kürkü kullanımına son vermeyi seçti. Dolce&Gabbana, usta kürkçülerin, belirli bilgi ve becerilerin koruyucularının çalışmalarını ve profesyonelliklerini vazgeçilmez bir katma değerle korumak amacıyla, sürdürülebilir bir suni kürk alternatifi olan eko-kürk giysi ve aksesuarlarının yaratılmasında geri dönüştürülmüş ve geri dönüştürülebilir malzemeler kullanan  bu zanaatkarlarla işbirliği yapmaya devam edecek. Yeni politika, Fur Free Alliance yönergelerine uygun olarak, Human Society of the United States ve Human Society International tarafından destekleniyor.


Dolce & Gabbana sosyal medya paylaşımı

Türkiye’nin ilk kadın veteriner hekiminin doğum günü; Google da kayıtsız kalmadı

Asiye Ateş iddianamesinde pitbull silah sayıldı