in

Esra Sönmezer: Kedimin ölümünde kim sorumluysa mahkemede hesap verecek

Esra Sönmezer, geçtiğimiz 10 Mart’ta 10 yaşına giren altı yıldır polikistik böbrek hastası olan kedisi ‘Bebek’in ölümüyle büyük üzüntü yaşıyor. Kedisinin tedavisi için 1.5 milyon TL harcadığını söyleyen Sönmezer, ‘Kedimin ölümde kim sorumluysa mahkemede hesap verecek’ dedi.

Esra Sönmezer: ‘Kedimin ölümünde kim sorumluysa mahkemede hesap verecek’

Esra Sönmezer, altı yıldır polikistik böbrek hastası olan İran kedisi Bebek’e daha uzun ve konforlu bir yaşam için kök hücre tedavisine başlamaya karar vermişti.

İkinci doz kök hücre tedavisi sonrası halsizleşen ve durumu ciddileşen Bebek’e dört gün boyunca serum tedavisi uygulanmıştı.

Yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alınan kedi, tedavinin altıncı gününde hayatını kaybetmişti.

Bebek’in ölümüyle büyük üzüntü yaşayan sunucu, yapılan kök hücre tedavisinin kedisinin ölümüne neden olduğunu söyledi.

‘KEDİM YAPILAN UYGULAMADAN SONRA ÖLDÜ

TV8’de yayınlanan 2. Sayfa programına katılan Sönmezer 25 Nisan’da gerçekleşen kedisinin ölümü hakkında şu açıklamayı yaptı:

Ben sadece kendi kedimi değil bütün hayvanları seviyorum. Kedim uzun zamandır polikistik böbrek hastasıydı ama sağlıklıydı. Biz de daha uzun yaşasın diye kök hücre tedavisine başlamayı uygun gördük. Tedavinin ilk dozunda sorun olmadı, ikinci dozu alınca kedim fenalaştı ve vefat etti. Kedim yapılan uygulamadan sonra vefat etti.

‘Kedimin ölümünde kim sorumluysa mahkemede hesap verecek’

37 yaşındaki ünlü isim, “Bu zamana kadar kedim için 1-1.5 milyonun üzerinde para harcadım. Kedimin ölmesine vesile olanların peşini bırakmayacağım. Kedimin ölümünde kim sorumluysa mahkemede hesap verecek. Bebek benim evladım gibiydi. Tekirdağ’da hayvanlar için yapılan bir mezarlık alanına gömdük. Artık bir hayvan bakabilecek bir psikolojim yok” ifadelerini kullandı.

Polis, Van Gölü’nde poşete dolanan yaralı ebabil kuşunu kurtardı

Veteriner Hekimler sokakta: Meslektaşımız görevi başında şehit edildi