in

Erdoğan’dan yeni pitbull açıklaması

Pitbull cinsi köpeklerle ilgili konuşan yapan Erdoğan “Bu köpekler parası bol olanların köpekleri” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan Gaziantep’te konuştu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan sokakta yaşayan evsiz hayvanların yerinin barınak olduğunu iddia ettikten sonra bu kez pitbull cinsi köpeklerle ilgili konuştu.

Bazı insanların bilinç bir biçimde saldırgan olarak yetiştirdiği ve bu nedenle kamuoyunun bir kesimi tarafından ‘saldırgan’ olarak bilinen pitbull cinsi köpeklerle ilgili konuşan yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan “Bu köpekler parası bol olanların köpekleri” dedi.

“Biz hayvanseverler noktasında bir yasal düzenleme yaptık ve şimdi tabii bu yasal düzenleme ile bir de bedel çıkıyor” diyen Erdoğan’ın yaptığı konuşmada şunları öne sürdü.

“Tabii ilginç olan bir şey var. Bu köpekler parası bol olanların köpekleri ne oluyor ne gidiyor şudur budur hiç böyle bir dertleri yok. O yavru orada paramparça oluyor hâlâ bu adamlar babasını nasıl kandırırız bunun gayreti içindeler. Bunların da bedelini ödeyeceksiniz” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamasından sonra hayvanları toplamaya başladılar

Avcılar kuşları vurup halde bırakıyor