in

Avcılar kuşları vurup halde bırakıyor

Zonguldak’ta avcılar, kuşları vurup yaralı halde bırakıyor. Yalnızca bir hafta için yaralı halde üç kuş bulunduğu bildirildi.

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde silahla yaralandığı tespit edilen ve vatandaşlar tarafından yol kenarında yaralı olarak bulunan Atmaca, ihbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri tarafından Zonguldak Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü’ne teslim edildi.

İlçede son bir haftada avcılar tarafından vurulmuş üç kuş bulundu. Vurulan ve yaralı olan kuşlar tedavi altına alındı.

Yaralı haldeki kuşları bulanlardan zabıta görevlisi Fatih Yılmaz, bir haftada yaralı bulunan kanatlı hayvan sayısının 3 olduğunu söyleyerek, “İtfaiyemize gelen ihbar üzerine olay yerine giderek, yol kenarında yaralı halde Atmaca bulduk. Atmaca’nın kanadından kaçak avcılar tarafından vurulduğunu tespit ettik. İlk tedavisini bizler yaptık. Milli Parkları Müdürlüğü ekipleri yaralı Atmacayı tedaviye aldı. Son zamanlarda kaçak avcılar tarafından vurulan üçüncü kanatlı hayvan bu. Bu kuşun da diğerleri gibi kanadında saçma izi var. Avcıların nesli tükenmekte olan Atmacayı vurmamasını istiyoruz. Bu konuda daha çok duyarlı olmalarını istiyoruz” dedi.

Erdoğan’dan yeni pitbull açıklaması

Fatih Altaylı: Küçük kafaların hayvan katliamı başlatmasından korkuyorum