in

Çorum’da vahşet! 5 yavru köpek çöp konteynerinde ölü bulundu

Çorum’da bir vatandaşın sokakta beslediği 5 yavru köpek, çöp konteynerinde ölü bulundu.

5 yavru köpek çöp konteynerinde ölü bulundu

Sokakta yaşayan hayvanların zehirlenmesiyle ilgili konuşan kimi şarkıcıların sözleri ülkemizin gündeminden düşmezken, Çorum’dan 5 yavru köpeğin öldürüldüğü haberi geldi.

DHA’nın haberine göre; İçeridere Bağları mevkisinde hayvan dostu İlker Çelik, sokaktaki bir kulübede anne köpek ile 5 yavrusunu beslemeye başladı. Çelik, dün köpeklere yiyecek götürdüğünde yavruları göremedi.

‘POŞETE KOYUP ÇÖPE ATMIŞ’

Tepkisini sosyal medyadan dile getiren Çelik “İnsan bile diyemeyeceğim kişi ya da kişiler, poşete koyup çöpe atmış. Hepsi ölmüş” dedi.

Çevrede arama yapan Çelik, yavruları poşetle çöp konteynerine atılmış halde ölü buldu. İhbarla gelen polis ekipleri, köpeklerin ölümü ile ilgili inceleme başlattı.

Tepkisini çektiği video ile sosyal medyadan paylaşan İlker Çelik “Besleme yapmaya gittiğim bölgede anne köpeği buldum, besledim. Ancak yavrularını göremedim. Çevrede araştırınca çöp konteynerinin yanına gittim. İnsan bile diyemeyeceğim kişi ya da kişiler, poşete koyup çöpe atmış. Hepsi ölmüş durumdaydı. Çok üzgünüm” dedi. 

Ülkemizde katliamların ardı arkası kesilmezken yöneticilerin bu konuda hala duyarsız kalmasının sebebi nedir ?

Canlar katledilirken yeterli yaptırımların olmamasından dolayı dışarıda özgürce gezen bu insanların ileri zamanlarda işleyeceği suçlardan sorumlu olan kim ? 

Ameliyat olan buzağı ‘Şere’ yaşamını evde sürdürüyor

Köpek Belle, kedi arkadaşına ‘duygusal destek hayvanı’ oldu