in

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın barınak ısrarı bitmiyor

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bugün yaptığı konuşmada belediyelere bir kez daha barınak çağrısı yaptı.  

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin İstanbul Genişletilmiş İl Danışma Meclisi Toplantısı’na katıldı. Erdoğan, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleşen programda belediyelere yaptığı barınak çağrısını yineledi.

Daha önceki açıklamalarında sokakta yaşayan evsiz hayvanlarının yerinin barınaklar olduğuna işaret eden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, AK Partili belediyelere seslenerek, “Barınakları ihmal etmeyin” diye konuştu.

Erdoğan’ın konuyla ilgili yaptığı açıklama şöyle:

“Buradan 39 belediyemize sesleniyorum. Hayvan barınaklarını ihmal etmeyiniz. Bu hayvan barınakları ile birlikte Osmanlı’nın yaptıklarını da unutmayınız. Ne yapıyordu ağaçlarda meyveler ve o meyvelerden hayvanların gelip nasiplenmesini temin ediyorlardı. Bunları biz yapmalıyız. Bu bize yakışır. Dün Gaziantep’te o yavru Asiye pitbull köpekleri ile nasıl oynuyordu. Ama pitbull köpekleri ile o şeklide oynarken o Asiyemiz paramparça edilir hale geldi. Aradık Ömer Bey’i Allah razı olsun ambulans uçakla Antalya’ya gönderdik. Şu anda tedavisi orada yapılıyor. Biz buyuz. Siyaset hayatın her alanını kucaklamayı gerektiren bir uğraş. İhmal ettiğimiz, görmezden geldiğimiz, gözümüzü kaçırdığımız er insanın vebalinin boynumuzda olduğunu unutmamalıyız. ‘Başkaları şöyle davranıyor böyle yapıyor’ olabilir bizi ilgilendirmez. Biz tüm Türkiye’de her bir insanımıza ulaşmakla, derdini dinlemekle, gönlünü kazanmakla mükellefiz.”


Mustafa Sarıgül: Hayvanları barınağa kapatmak çözüm değil

Harçlığını sokaktaki hayvanlara ayırdı