in

Köpek Belle, kedi arkadaşına ‘duygusal destek hayvanı’ oldu

Belle isimli köpek, veteriner kliniğine giden kedi arkadaşı çok fazla gerildiği için onunla kliğine gidiyor. Belle, kedi dostunu klinikte yalnız bırakmayıp “duygusal destek hayvanı” oluyor.

Köpeklerin kedilerle düşman olduğu, birlikte anlaşamadıkları ve kavga ettikleri iddia edilir. Fakat bu tamamen yanlıştır. Köpek Belle ve kedi Bears en iyi arkadaş olup birbirlerine destek olarak bu klişeyi tamamen yıkıyor.

ABD’nin Colorado eyaletine bağlı Denver’deki evlerinde inanılmaz bir dostluk kuran köpek Belle ve kedi arkadaşı Bears birbirlerini oldukça seviyorlar.

Üç yaşındaki köpek, Bears’ın resmi “duygusal destek köpeği” oldu ve ona veteriner ziyaretlerinde eşlik ediyor.

İnsanları Emily, sosyal medya platformu olan Instagram’da hayvanlarının sevimli bir videosunu paylaştı ve Belle’in enjeksiyon yapılırken Bears’a güven verdiğini gösterdi.

Mirror’un haberine göre yaklaşık 185.000 beğeni alan videoda şöyle deniyor: “Bay Bears’ı bazı kontroller için veterinere götürmeye giderken gerçekten çok endişeleniyor, bu yüzden Belle’i de getiriyoruz. Doktorları randevuya gelmesini bile istiyor çünkü ablası yanındayken çok daha iyi oluyor. O sadece kız kardeşi değil. O onun duygusal destek köpeği.”

‘BAŞTA GERDİNGİK’

Emily, hayvanlarının sevimli bağını ilk kez Belle sekiz haftalıkken fark etti ve kedisinin hemen onu sahiplendiğini söyledi.

Emily: “Her zaman çok nazikti ve her zaman cesur ve meraklıydı. Neyse ki o bir açık hava kedisi, bu yüzden erken etkileşimlerinin çoğu bizim bahçemizde gerçekleşti ve bu da Belle Bears’a çok sert davranırsa Bears’a bir kaçış alanı sundu” dedi.

Arkadaşlıklarından memnun olmasına rağmen, Emily, özellikle köpeklerle yaşayan kediler hakkındaki klişeleri göz önünde bulundurarak, Belle ve Bears’ın bu kadar iyi anlaşacağını hiç beklemiyordu.

Emily, “Bears’ın köpeklerle arası her zaman iyi olmadı, bu yüzden başta gergindik ama hemen birbirlerini sevdiler – sanki kardeş olduklarını hemen anladılar” diye ekledi.

Çorum’da vahşet! 5 yavru köpek çöp konteynerinde ölü bulundu

Belgrad Ormanı’ndaki geyikler böyle beslendi