in

Boji ortaya çıktı… Yine yolculuk yapıyor

Uzun süredir görünmeyen Boji, bugün bir tramvayda yolculuk yaptı. Yolcular tramvay seyahati yapan Boji ile fotoğraf çekildi.

Kaka iftirasından sonra Boji ilk kez ortaya çıktı.

İstanbul’u ulaşım araçlarıyla turlayan köpek Boji bir süredir görünmüyordu.

Uzun süredir görünmemesi endişelere yol Boji bugün yine seyahat ederken görüldü.
Bir tramvayda seyahat eden Boji’nin sağlık durumunun iyi olması da herkesi mutlu etti.

Boji adına paylaşılan fotoğrafta, insanların tramvay yolculuğu yapan hayvanın fotoğrafını çektiği ve onu sevdiği görülüyor. Twitter hesabından paylaşılan mesajda “Özlemişim hepinizi” notu yer aldı.

Diğer yandan yramvay yolculuğu yapan Boji’nin AK Partili bir ilçe belediyesi sınırlarında olmaması da ‘toplatılma’ korkusuna yol açmadı.

İFTİRA ATILMIŞTI

Boji’ye geçtiğimiz ay ‘kaka iftirası‘ atılmıştı. Ulaşım araçlarında yolculuk yapan bir şahıs, yanında getirdiği dışkıyı araca bırakmış ve suçu da Boji’ye atmıştı. Daha sonra da bazı sosyal medya hesapları ve medya organları Boji’nin araçları pislediği iftirasını ortaya atmıştı.

Ancak İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin ortaya çıkardığı görüntülerde, yanında getirdiği poşetten dışkıyı koltuk kenarına koyan kişinin hareketleri net olarak görülmüştü.

Boji’ye iftira atılması, hayvandan rahatsızlık duyan kişilerin olduğunu ortaya çıkarmış ve yaşam hakkına saygılı insanlarda Boji adına endişelenmeye başlamıştı.

Yaklaşık iki ay önce gerçekleşen iftira olayından sonra Boji’ye ilk kez seyahat ederken rastlandı.

CHP’li belediyelerden art arda açıklama: Hayvanları yaşam alanlarından koparmayacağız

Davranış uzmanı Veteriner Gökhan Durukan barınakların köpekler üzerindeki etkisini yazdı