in

Boji’ye atılan iftiraya tepkiler sürüyor

Toplu taşıma aracına dışkıladığı iddia edilen Boji’ye iftira atıldığı anlaşıldı. Dışkıyı, yanında taşıyan bir kişinin araca bıraktığı görüntüler ortaya çıktı. Boji’ye atılan iftiraya sosyal medya kullanıcıları tepki gösterdi.

İstanbul’da toplu taşıma araçlarını kullanan ve adeta sembol haline gelen Boji’nin tramvaya pislediği iddia edilmişti. Ancak ortaya çıkan bir görüntü tramvaya kaka yapanın Boji değil, bir insan olduğunu ortaya çıkardı. Cebinde dışkı ile araca binen bir adam, dışkıyı koltuğa bırakarak suçu Boji’ye attı.

İddialardan sonra İstanbul Büşükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun sözcüsü Murat Ongun, tramvaya kaka olayının video görüntüsünü paylaştı. Ongun, “Boji’nin tramvaya kaka yaptığı iddia edilmişti. Ama kameralar bize bu akıl almaz görüntüleri gösterdi, izleyin” diyerek Boji’ye kurulan ‘kaka’ tuzağının görüntülerini yayınladı.

TEPKİLER SÜRÜYOR

Boji’ye atılan iftira hafta sonunda sosyal medya üzerinde en çok konuşulan konulardan biri oldu. Sosyal medya kullanıcıları, “Tarihte iftira atılan ilk köpek Boji oldu” , “Boji’ye bile kumpas kuran zihniyet kim bilir başka neler yapıyordur”, “Düşünme sen bu hesapsız düzeni, çiçekten kalbimiz var bizim” şeklinde mesajlar paylaştı.

‘ÖZÜR BEKLİYORUM’

Olaydan sonra sosyal medyada “Boji yalnız değildir” başlığı açıldı. Boji’nin sosyal medya hesabından ise konuyla ilgili bir mesaj paylaşıldı. Mesajda, “Hala birilerinden özür bekliyorumdur” iletisi paylaşıldı.


Bu Kıraathanede ev sahibi kediler

Ev hayvanlarına mikroçip takıldı