in

Billie Eilish’in hayvan dostu dünya turu başladı

Dünya turuna çıkan Billie Eilish, hayvanlara zarar vermeyen vegan yemek kültürünün artması için çaba gösteriyor.

Billie Eilish ve annesi Maggie Baird

Dünyaca ünlü şarkıcı Billie Eilish, son albümü için dünya turuna çıktı. 2 Şubat’ta başlayan konser aralıklarla 9 Nisan’a kadar sürecek.

Billie Eilish, hayvanlara zarar vermeyen ve çevreye de yararlı vegan yemek kültürünün artması için turne boyunca çaba gösterecek. Farklı şehir ve arenalarda 30 gün sürmesi planlanan konser, etkinliğe katılanları iklim değişikliğiyle mücadele konusunda eğitecek.

Eilish, vegan beslenmeye başlamaları için hayranlarından söz alıyor. Tur, hayranların vegan olmak da dahil olmak üzere iklim felaketinin etkileriyle mücadele hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri bir “eko-köy” içeriyor.

Etkinliğe katılanları iklim değişikliğiyle mücadele konusunda eğitecek dört yerel sivil toplum kuruluşuda ”eko köy” de sergileniyor . Eko köyde insanlar vegan yemek konusunda bilinçlendiriliyor. Vegan beslenmenin insan sağlığına olan faydaları, hayvanların refahı ve sürdürülebilir çevre için gerekliliği anlatılıyor.

Diğer yandan, Eilish’in vegan aktivist annesi Maggie Baird, pandemi sırasında yerel restoranların kapanmasından dolayı küçük işletmeleri desteklemek ve ihtiyacı olanlara yemek yardımı yapmak için Support & Feed’ i kurmuştu.

Yardım kuruluşu vegan restoranların ayakta kalmasına da destek oldu. Bu nedenle PETA’nın 2020 Yılın Şirketi ödülünü kazanmıştı.

Şimdi Baird, insanları 30 gün boyunca günde bir öğün vegan yemek yemeye teşvik etmek için Wicked Kitchen (vegan yemek programı) ve kızı sanatçı Billie Eilish ile birlikte çalışıyor.

BILLIE EILISH SUPPORT & FEED’İ ÇOK SEVİYOR

Vegan aktivist, hayvan hakları savunucusu Billie Eilish, ”Dünyayı daha iyi bir yer haline getirmeye çalışan bu yerel işletmelere dikkat çekebilmekten onur duyuyorum” dedi.

Ünlü sanatçı 2019 yılında yayınladığı bir şarkısında hayranlarını iklim grevlerine katılmaya çağırmıştı. Müzik videosunun altına: “Dünyamız eşi görülmemiş bir hızla ısınıyor, buzullar eriyor, okyanuslarımız yükseliyor, vahşi yaşamımız zehirleniyor ve ormanlarımız yanıyor” yazmıştı.

Sosyal medya üzerinden sürekli veganlığı destekleyen Eilish, şimdi ise vegan beslenmek için hayranlarıyla konuşuyor. Eilish, daha adil bir dünya için vegan beslenmenin en iyisi olacağını savunuyor.

Billie Eilish ve ailesi

Çocuklarını vejetaryen olarak yetiştiren Maggie Baird, bir konuşmasında: “Bitki bazlı yemek, insanların gezegeni kurtarmasının ve zulümden uzak yaşamanın en önemli yollarından biridir” diyor.

Şimdi tüm ailesi vegan ve şirket için güçlerini birleştiriyorlar.

SUPPORT & FEED’İ SEVMEK İÇİN 50.000 NEDEN

Şirket bugüne kadar 50.000’den fazla vegan yemek servis etti ve dağıtılan yemeklerin hepsi ücretsizdi.

Bu yardım kuruluşu, BIPOC (Siyah, Yerli ve beyaz olmayanlar) haneleri ve evsiz insanların yaşadığı barınaklar da dahil olmak üzere vegan restoranlar tarafından hazırlanan yemekleri en çok ihtiyacı olanlara sunuyor.

Şirket, bağışları akşam yemeğine dönüştürmek için hayır kurumlarıyla işbirliği yapıyor ve doğrudan bitki bazlı işletmelere fon sağlıyor. Böylece Amerika’nın dört büyük şehrinde besleyici ve lezzetli yemekleri sunuyor: Los Angeles, New York City, Philadelphia ve Washington. Şirket, şeflerin hazırladığı yemekleri vegan restoranlarından alıyor ve hizmet verdiği şehirlerdeki bağış merkezlerine götürüyor.

Daha sonra veganlık hakkında bilgi sahibi olan gönüllüler ihtiyacı olan yerel topluluklara bu yemekleri dağıtıyor. Her yemek, vegan olmanın faydaları hakkında ücretsiz kaynaklarla geliyor. Şimdiye kadar Beyond Meat, Daiya ve Follow Your Heart gibi büyük vegan markalar binlerce yemek teslimatını finanse etmek için Support & Feed’e bağışta bulundu.

MEVCUT SALGIN SON OLMAYACAK

PETA’da yer alan haberde şu ifadeler yer aldı ”Hayvan kaynaklı patojenlerin bulaşmasını durdurmak için elimizden gelen her şeyi yapmalıyız ve en etkili yol vegan olmaktır. Support & Feed, dünyamız için kişisel sorumluluk alarak hepimizin izleyebileceği bir örnek oluşturur.”

”Hayvan kaynaklı ürünleri hayatınızdan çıkarmak gelecekteki salgınları önleyebilir ve hayvanlar ve sağlığınız için yapabileceğiniz en iyi şeydir. Ayrıca, iklim krizini yavaşlatmak için üzerinize düşeni yapacaksınız.”

”Vegan beslenerek yılda yaklaşık 200 hayvanın hayatını kurtarabilirsiniz.”

Kedi ‘Mayıs’, Belediye Başkanının makamında kalıyor

İzmir’de bulunan hasta flamingo tedaviye alındı