in

Ayağı kırılan flamingoya ilk müdahaleyi vatandaş yaptı! Youtuber’ı çağırdı

Bursa’da yaşam hakkına saygı duyan bir vatandaş, ayağı kırılan flamingoyu bulup ilk müdahaleyi yaptı. Kurtaran müdahaleden sonra olay yerine Youtuber İbrahim Sargın’ı çağırdı.


Nilüfer ilçesinde yaşayan Oğuz Kurtaran Uluabat Gölü’nde ayağı kırık halde yaralı flamingoyu buldu.
Oğuzhan Kurtaran, durumu hemen çok sayıda yaralı yabani hayvanı yakalayıp müdahale eden Youtuber İbrahim Sargın’a haber verdi. Youtuber Sargın olay yerine geldi ve ikili görüntü çekti.

Yaralı flamingonun kırık bacağını sararak ilk müdahale yapıldı. Daha sonra flamingo Bursa Milli Parklar yetkililerine teslim edildi.

Sadece ayağında kırık bulunan flamingonun genel sağlık durumunun iyi olduğu gözlendi. Ayağı kırık kuş; yapılan tedavisinin ardından doğal hayatına salınacak.


Burak Kurtaran’ın yaralı flamingo olduğu bilgisini kendisine ulaştırdığını ifade eden İbrahim Sargın, “Flamingonun ayağında kırık olduğu için uçamıyor ve beslenemiyordu. Biz ilk müdahaleyi yaptık. Ayağını sardık. Daha sonra yaralı kuşu Milli Parklar yetkililerine teslim edeceğiz. Tedavisini ardından inşallah iyileşip sağlığına kavuşacak. Kuşun vücudunda herhangi bir yaralanma yok; gayet sağlıklı. Sadece ayağı kırık. Bu tür yaralı hayvanları bulduğumuzda yakalayıp yetkililere teslim ediyoruz” dedi.

‘Yasak Elma’nın Kumru’su Biran Damla Yılmaz’dan barınaktaki hayvanlara destek çağrısı

Çiçek hastalığı nedeniyle küçükbaş hayvan hareketliliği kısıtlandı