in

İzmir’de bulunan hasta flamingo tedaviye alındı

İzmir’de bir vatandaş, hasta flamingoyu fark edip veterinere götürdü. Veteriner hekimler, flamingoyu tedavi altına aldı. Flamingo’nun beslenme bozukluğu nedeniyle uçamayıp sürüsünden ayrıldığı tespit edildi.

Hasta flamingo ve onu tedavi eden veteriner hekim Ceren Kaplan

Sokakta yaşayan hayvanların tedavi ve bakımlarının yapıldığı İzmir Büyükşehir Belediyesi Veteriner Hizmetleri Şube Müdürlüğüne bağlı Kültürpark Küçük Hayvan Polikliniği kedi ve köpeklerin yanı sıra yaban hayvanları ve kuşlara da kucak açıyor.

Polikliniğin son hastası bir flamingo oldu. Uçamadığı için göç edemeyen flamingo, Çeşme’de duyarlı bir vatandaş tarafından bulunarak İzmir Büyükşehir Belediyesi veterinerlerine teslim edildi.

Hasta flamingonun ilk kontrollerini yapan ve tedavisini üstlenen veteriner hekim Ceren Kaplan, “Halsizlik, beslenme bozukluğu nedeniyle uçamadığı için flamingonun sürtünme yaraları var. 7-10 gün sürecek bir tedavi uygulayacağız.”

“Kendi kendine beslenir hale geldiğinde İzmir Doğal Yaşam Parkından doğaya kazandıracağız. Bu mevsimde flamingolar çoktan göç etmiş olurdu. Eğer kuş kendini göçe hazır hissetmediyse kalabiliyor. Bu gelişimiyle de alakalı olabilir. Biz gerekeni yapıp flamingoyu sağlığına kavuşturacağız” dedi.

Flamingo sağlığına kavuştuğunda doğaya bırakılacak.

Billie Eilish’in hayvan dostu dünya turu başladı

Hapis ayı Silva’nın 3. yaş günü ‘kutlandı’