in

Antalya’da yaşayan Ukraynalılar hayvanlarıyla protestoda

Antalya’da yaşayan yaklaşık 300 kişilik Ukrayna vatandaşı, Rusya’nın ülkelerine başlattığı işgali hayvanlarıyla beraber protesto etti.

Antalya’da yaşayan yaklaşık 300 kişilik Ukrayna vatandaşı, Rusya’nın ülkelerine başlattığı operasyonun hayvanlarıyla beraber işgali protesto etti.

Rusya’nın Ukrayna’daki saldırılarında 10 günü geçti. Ülkelerindeki savaş devam ederken, Antalya’da yaşayan Ukraynalılar bir kez daha Cumhuriyet Meydanı’nda hayvanlarını da yanına alarak saldırıları protesto etti.

Rusya’nın Ukrayna’ya açtığı savaşta birçok hayvan ve bakım evleri zarar gördü. İnsanlar kadar hayvanlarıda etkileyen savaş için Antalya’da Rusya karşıtı protestolar yürütüldü.

Protesto sırasında duygusal anlar yaşayan bazı Ukraynalıları yakınları teselli etti.

Grup adına açıklamalarda bulunan Akdeniz Ukrayna Derneği Başkanı Natalia Karaca, “Ukrayna’ya karşı resmen geniş kapsamlı bir savaş yürütülüyor. Hukuku ihlal etmeye devam ediyorlar” sözlerine yer verdi.

‘NATO’DAN HAVA SAHAMIZI RUS UÇAKALARINDAN VE FÜZELERİNDEN KORUMASINI İSTİYORUZ’

Karaca açıklamasının devamın ise şöyle konuştu:

“Ukraynalıların Türk halkının desteğini hissettikleri için derin müteşekkiriz. Türkler bizim gerçek kardeşlerimizdir. Kardeş Türkiye’nin ülkemize verdiği destek için teşekkür ederiz. Ukrayna bu savaşı çoktan kazandı, bu toplu katliamı durdurun. NATO’dan hava sahamızı Rus uçaklarından ve füzelerinden korumasını istiyoruz. Ukrayna için barış istiyoruz. Sadece vatanımızın değil aynı zamanda tüm dünyanın ve Türkiye’nin de korunmasını istiyoruz.”

Kiev’de savaş: Terk edilmiş bir lemur ve stresli bir fil

Yaren Leylek ve Adem Amca 11. yılda da buluştu