in

AK Parti’den ‘Can dostlarımız bize emanet’ açıklaması

Hayvanların barınağa kapatılma çalışmaları nedeniyle eleştirilen AK Parti’den “Can dostlarımız bize emanet” açıklaması geldi. Partini teşkilatları sosyal medyada “bize emanet” etiketi ile çalışma yaptı.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “hayvanların yeri barınaktır” açıklamasından sonra bazı yerel yönetimlerin yaptıkları gündemi sarsarken ajanslara “AK Parti’den can dostlar için büyük seferberlik” haberi servis edildi.

AK Parti teşkilatlarının sokaktaki hayvanları beslediği, ağaçlara kuş yuvası astığı medyada yer aldı.

AK Parti Çevre, Şehir ve Kültürden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan‘ın yapmış olduğu açıklamada “‘Bize Emanet’ diyerek sürdürdüğümüz çalışmamız ile tüm canlıların bizlere emanet olduğu, aynı zamanda korunup gözetilmesi gerektiği vurgusu yapıyoruz.” dedi. Ancak belediyeler tarafından toplatılan hayvanların medyaya yansıyan görüntüleri Karaaslan’ın açıklamaları ile örtüşmedi.

Erdoğan’ın açıklamalarından sonra AK Partili bazı belediyeler hayvanları sokaklardan toplamıştı.

‘İNANCIMIZ VE MEDENİYETİMİZ ÖĞÜTLER’

Karaaslan açıklamasında, “Şehirlerimizin merkezlerinde ve merkezden uzak kırsal alanlardaki farklı noktalarda can dostlarımız için yem ve mama bırakılması, ağaçlara kuşlar için meyveler takılması, pencere önlerine ekmek kırıntıları konulması gibi çeşitlendirilebilecek eş zamanlı çalışmalar yapıyoruz. İnancımız ve medeniyetimiz bizlere tüm canlılara hürmeti öğütler” ifadelerine yer verdi.

BARINAK AÇIKLAMASI

 Karaaslan, “TBMM Genel Kurulunda kabul edilerek yasalaşan Hayvanları Koruma Kanunu’nun ardından Cumhurbaşkanımız ve Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sahipsiz hayvanlar için AK Partili belediyelerimize yönelik bakımevleri ve barınakların kurulması, mevcutların şartlarının daha da iyileştirilmesi yönündeki çağrısıyla birlikte yerel yönetimlerimiz hem vatandaşlarımızın güvenliği hem de can dostlarımız için hızla harekete geçti. Barınakların koşullarının iyileştirilmesi, gıda atıklarından mama üretilmesi gibi konularda can dostlarımız için titizlikle çalışmaya devam ediyoruz” açıklamasında bulundu.

Yapılan açıklamada, 81 il ve ilçelerde “BizeEmanet” etiketi ile sosyal medya çalışması yapıldığı duyuruldu.

Türkiye’nin yüzde 61’i plastik çöp ithaline karşı

Arıları elektrikli battaniyeyle ısıttı