in ,

Aç kalan kurt şehir merkezine indi

Hakkari’de olumsuz hava koşullarından dolayı aç kalan kurt şehir merkezine indi. Merkeze inen kurt, tek tek çöpleri karıştırarak karnını doyurmaya çalıştı.

Eksi derecelere düşen hava şartları, yoğun kar yağışı ve fırtınalar sadece insanları değil, sokakta yaşayan evsiz hayvanları da fazlasıyla etkilemekte. Çoğu hayvan bu olumsuz hava koşullarında su, mama ve barınacak yer bulamıyor. Yaşam hakkına saygılı insanlar ve belediyeler tarafından her ne kadar kedi ve köpeklere su, mama ve barınma desteği verilse de yaban hayvanları bu destekten geri kalıyor ve süreç onlar için de bir hayli zorlaşıyor. Hayvanlar bu hava şartlarında beslenemediği ve barınamadığı için vücut direnci el vermediğinden ne yazık ki hayatını kaybediyor.

Bu hava şartlarında hayatta kalan hayvanlar ise çeşitli zorluklarla karşı karşıya kalıyor. Mücadele etmeye çalışan hayvanlardan biri, Hakkari’de aç kalan bir kurt oldu.

Şehir merkezine inen kurt, çöplerden yiyecek ararken görüntülendi.

Hakkari’de beslenemediği için aç kalan kurt şehir merkezine yiyecek aramaya indi.


Gece geç saatlerde dağdan şehir merkezi Yeni Mahallesi’ne inen kurt, karlar içinde mahalledeki çöpleri karıştırarak kendisine yiyecek bir şeyler ararken görüldü. Kurt tek tek çöp poşetlerini çekiştirerek içlerinde kendisine göre bir yiyecek olup olmadığına baktı ve bulabildiği yiyecek artıklarıyla karnını doyurmaya çalıştı.

Vatandaşlar, şehir merkezine sadece bu kurdun değil birçok yabani hayvanın aç kaldığı için dağlardan ve doğal ortamından ayrılarak merkeze yiyecek aramaya geldiğini, mahallelere kadar inip çöpleri karıştırdıklarını söyledi. Bir süre çöpleri karıştırıp karnını doyurmaya çalışan kurt, daha sonra gözden kayboldu. Olayın yaşandığı anı mahalle sakinleri görüntüledi.

Şehir merkezinde karnını doyurmaya çalışan aç kalmış bu kurt gibi birçok hayvan var. Kedi ve köpeklerin unutulmadığı gibi yabani hayvanlar ile de kesinlikle ilgilenilmesi gerektiği belirtildi.

Yaban hayvanlarının aç kalması bilinmediği için sürekli arka planda kalıyorlar ve yardıma ihtiyacı olan bu hayvanlar kış mevsiminde oldukça zorlu günler geçiriyor.

Hayvan katilinin ifadesi ortaya çıktı: Kedi bana saldırdı

‘Pascal’ şirket kedisi oldu