in ,

Hayvan katilinin ifadesi ortaya çıktı: Kedi bana saldırdı

Tekirdağ’da bir kediye işkence ederek canice öldürdüğü görüntüler sonrasında gözaltına alınan şüpheli S.A (32), çıkarıldığı mahkemece tutuklamıştı. Hayvanı katleden cani, kedinin kendisine saldırdığını iddia etti.

Canice gerçekleşen olay geçtiğimiz hafta Tekirdağ Malkara’daki Camiatik Mahallesi’nde bulunan bir sitesinin önünde meydana geldi. Vatandaşların kedinin öldürdüğüne dair ihbarı üzerine olay yerine gelen Malkara İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube ekipleri çevrede bulunan KGYS ve güvenlik kameralarını tek tek incelediler.

Yaklaşık 80 saat kameraları inceleyen ekipler, bir kişinin arabalarının yanında kediyi çağırdığı ve ardından canice öldürdüğü görüldü.


Polis ekipleri tarafından yaşadığı adreste gözaltına alınan S.A ifadesi alınmak üzere İlçe Emniyet Müdürlüğüne götürüldü. Emniyette gerçekleştirilen işlemlerin ardından Savcılığa sevk edilen şüpheli, çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanmıştı.

Tekirdağ’ın Malkara ilçesinde geçtiğimiz hafta sonu kediyi öldüren şahsın ifadesi ortaya çıktı. İfadesinde, “Kedinin bana saldırmasından dolayı bende yere doğru savurdum. Çok pişmanım” dedi.

S.A. isimli şahsın savcılıkta verdiği ifadesinde, “Olay tarihinde arkadaşımın kafesine gidiyordum. Ben mahallede bulunan kedilere normalde bakan bir insanım. Hayvanlar ile bir problemim yoktur. Aksine onları beslerim.

Olay günü her zamanki kullandığı evin istikametine doğru giderken, arabanın altında bir kedi gördüm ve sevmek için eğildim. Daha sonra kedi bana birden saldırdı.

Hatta şu anda kolumda ve montumda yırtık, izler vardır. Daha sonra ben de refleks ile kediyi alıp yere doğru savurdum. Sonra evime doğru gittim. Ben hayvan sever biriyim. Hayvanlara zarar vermem, ancak olay günü kedinin bana saldırması sonucu refleks olarak kediyi fırlattım. Yaptıklarımdan ötürü çok pişmanım” şeklinde ifade verdi.


Zanlının ellerinde çizik izi ve montunda çiziğe bağlı yırtıklar görüldüğü bildirildi.

Taksim’de soğuktan etkilenen hayvanlar için mama ve su yardımı

Aç kalan kurt şehir merkezine indi