in

Yavru köpeği dövüp çatıdan attı: Serbest kaldı!

Mersin’de vicdan yoksunu M.K. yavru köpeğini dövüp, çatıdan aşağı attı. Ağır yaralanan yavru köpek tedavi altına alındı. Vicdansız M.K. ise gözaltına alındıktan sonra serbest bırakıldı!

Türkiye’deki hayvan düşmanlığı bitmek bilmiyor! Masum canlar vicdan yoksunu şahsiyetler tarafından her gün farklı acılara maruz bırakılıyor. Her yeni günde hayvana şiddetin farklı bir boyutuna şahit oluyoruz!

Şimdi de Mersin’in Akdeniz ilçesinde yaşayan vicdan yoksunu M.K., evinin çatısında dövdü. Bunula da yetinmeye şahıs, yavru köpeği çatıdan aşağı attı.

Olay yerine yönlendirilen ekipler, yaralı köpeği alarak, tedavisi için veteriner kliniğine götürdü.

Köpeğin tedavisi devam ederken, Veteriner Hekim Mahmut Karakaya, sağlık durumuyla ilgili bilgi verdi.

Köpeğin kendilerine dün getirildiğini belirten Karakaya, “Bize telefon açan bir hayırsever, bu köpeği ikinci kattan atıldığını, video kaydı olduğunu, bunu atan kişinin güvercinleri olduğunu ve bu köpeğin güvercin yediğini söyledi. Köpek, güvercin yediği için de çok çok kötü bir şekilde dövüldüğünü ve ikinci kattan atıldığını belirten hayvansever, atılma anına dair video da gönderdi. Biz de elimizden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.

‘KIRIKLARI VE KANAMASI VAR’

Köpeğin sol ayağında ve kalçasında kırık olduğunu anlatan Veteriner Hekim Karakaya şunları dedi:

“Birkaç günlük tedavi yapacağız. Şu an ayağında şişlik var. Önce o şişliğin inmesi gerekiyor. Ondan sonra cerrahi müdahale yapacağız. İnşallah tekrar yürüyebilecek. Psikolojik olarak da etkilenmiş. Kesinlikle korkuyor, çünkü ön dişleri kırılmış ve sol gözünde kanama vardı. Çok kötü dövülmüş ve atılmış. İnşallah geçecek. Bizim görevimiz önce sağlığına kavuşturmak. Ondan sonra iyi birisini bulup yuvalandıracağız. İnşallah orada psikolojisi düzelir.”

Karakaya, 3 aylık dişi köpeği muhtemelen 24 Mart Perşembe günü ameliyat ederek, kalçasına plak takacakları bilgini de verdi.

ŞİDDET KAMERADA

Öte yandan köpeğe yapılan işkence anları, bir vatandaş tarafından cep telefonu ile saniye saniye görüntülendi. Görüntülerde, Murat K.’nın, evin damında boynundan tuttuğu köpeğin başını önce duvara vurduğu, ardından hayvanı iki katlı evin damından aşağı attığı anlar yer aldı.

Yavru köpeğin ön dişlerinde kırıklar, bir gözünde kanama, kalçasında ve sol ayağında kırık oluştuğu belirlendi.

ADLİ KONTROL ŞARTIYLA SERBEST KALDI!

Ekipler, köpeğe şiddet uygulayan sahibi M.K.’yi ise gözaltına aldı. Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen M.K., adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Şiddet gösteren şahsın serbest bırakılmasına yaşam hakkı savunucuları tepkili.

Bursa’da leylek yuvaları temizlendi

Gonca Vuslateri: Kahrolsun bu ülkenin vahşi insanları!