in

Veteriner hekim İbrahim Aslantürk: “Scottish Flod’ları sahiplenmeyin”

Veteriner Hekim İbrahim Aslantürk, scottish kedi ırklarının “üretilmesiyle” ilgili sorunları belirtti ve “böyle olmasını istemiyorsanız bu hayvanları sahiplenmeyin” dedi.

Veteriner hekim İbrahim Aslantürk Facebook hesabından kendisine tedavi için gelen Scottish Flod cinsi kediyle çektiği videoyu paylaşarak, bu kedi ırklarının “üretilmesi” ve doğuştan gelen eklem rahatsızlıkları ile ilgili sorunlardan bahsetti.

Veteriner hekim İbrahim Aslantürk çektiği videoyu, “Şu zavallıları üretmeyi satın almayı bırakın sokakta milyon tane kedi var. Bu kadar acı yaşatma hakkımız hakkınız yok.” notu ile paylaştı.

Tedavi etmeye çalıştığı kedinin çektiği acıyı gösteren Aslantürk videoda şöyle konuştu:

” Bunu hep söylüyoruz ya Scottis Flod’ları üretmememiz lazım diye. Bunların eklem rahatsızlıkları olabiliyor. Bu gördüğüm bence en ileri vakalardan bir tanesi. Bakar mısınız ayarlarımız artık iyice yapısını kaybetmiş hatta burada mesela bir patide, iki tane pati yastığı var. Kedimiz ağdıran dolayı hep yatmak istiyor, ayağa kalkmak istemiyor. Çünkü eklemlerde ciddi şekilde ağrı olduğu için, kedimiz çok ayaklanmak istemiyor. Yine kuyruğumuz sopa gibi bakın kırılmıyor. Kedimiz hiç kalkmak istemiyor. Özellikle iki scottish çiftleştiğinde bu olay çok daha fazla görülürken, Scottish ve British çiftleştiğinde de bu olay olabiliyor. Böyle olmasını istemiyorsanız Scottish Fold’ları sahiplenmeyin. Üremesine de izin vermeyin.”

Batman’da yılanların büyüleyen dansı kameraya yansıdı

Yumurtlayan caretta carettaya flaşlı cep telefonu eziyeti