in

Van’da kırsala sürülen hayvanlar ‘etkinlikle’ beslendi

Van’ın Tuşba Belediyesi ile yaşam hakkına duyarlı bireyler kar yağışı ve soğuk havalar nedeniyle yiyecek bulamayan kırsala sürülen hayvanlar için besleme etkinliği düzenledi.

Van’ın Tuşba Belediyesi, kar yağışı ve soğuk havalar nedeniyle yiyecek bulamayan hayvanlar için besleme etkinliği düzenledi.

Van’da kar nedeniyle yiyecek bulamayan yüzlerce hayvan için belediye ekipleri ve vatandaşlar adeta seferber oldu.

Hayvanlara yıl boyunca mama desteği sunan Tuşba Belediyesi, yaşam hakkına duyarlı vatandaşların yoğun ilgi gösterdiği bir etkinlik düzenledi.

Tuşba Belediye Başkanı Salih Akman’ın talimatıyla düzenlenen hayvanları besleme etkinliği, renkli görüntülere sahne oldu. Özalp yolu üzeri Hoşgedik civarına gelen belediye ekipleri ile vatandaşlar, torbalar içinde getirdikleri mamayla yüzlerce hayvanı besledi. Yaşam hakkına duyarlı bireyler besledikleri hayvanları severken, ardından özçekimler yaptı.

Van’da hayvanları besleme etkinliğinden renkli görüntüler

‘YEMEK ARTIKLARINI CAN DOSTLARIMIZA ULAŞTIRACAĞIZ’

Etkinlikte konuşan Tuşba Belediyesi Başkan Vekili Azad Gülengül, ilçeye bağlı bütün mahallelerde hayvan besleme çalışmalarının devam ettiğini belirtti.

Küpesiz ve hasta hayvanlar konusunda da belediye olarak gerekli çalışmaları yürüttüklerini ifade eden Başkan Vekili Gülengül, “Sokak hayvanları konusunda çalışmalarımız düzenli olarak devam etmektedir. Bu kapsamda gelen ihbarlara anında müdahale edilmektedir. Ayrıca ilçemizde bulunan lokanta, restoran ve yemek servislerine seslenmek istiyoruz; arta kalan yemekler konusunda bize haber versinler. Bizler bu yemek artıklarını can dostlarımıza ulaştıracağız. Bu durumda aracı olmaktan mutluluk duyarız” dedi.

Sosyal medya gruplarında bazı etkinlik ve aktivitelerde bulunduklarını dile getiren Feride Kara isimli vatandaş ise Tuşba Belediyesi aracılığıyla bugün sokakta yaşayan evsiz hayvanları beslediklerini söyledi. Vatandaşların yemek artıklarını çöplere atmak yerine, hayvanlarla buluşturmalarını isteyen Kara, böylelikle daha fazla  hayvana ulaşılabileceğini kaydetti.

Hayvan besleme etkinliğine, Tuşba Belediyesi Başkan Yardımcısı Necati Yertürk, belediye ekipleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Doğada aç kalan geyikler için besleme bölgeleri kuruldu

Cher Ami; I. Dünya Savaşı’nın kahraman güvercini