in

Ünlü marka Moncler artık kürk kullanmayacak

Kışlık montlarıyla ünlü marka Moncler 2024 yılından itibaren etik sebeplerden dolayı artık kürk kullanmayacağını açıkladı.

Ünlü marka Moncler kürk kullanımını bırakacağını açıkladı.

Hayvan sömürüsü moda sektöründe de devam ediyor ve milyonlarca hayvan keyfi sebeplerden acımasızca kürkleri uğruna katlediliyor.

Kürkleri için öldürülen, işkence edilen hayvanların nesli tamamen yok olma tehlikesiyle karşı karşıya.

Moda sektörünün böyle kanlı bir vahşete dur deme zamanı gelmişti ve o dur diyen isimlerden biri de Moncler oldu.

Kürk kullanımına olan tepkiler moda sektöründe karşılık buluyor. Kayak malzemeleri ve montlarıyla ünlü İtalyan Moncler markası 2024 yılında kürk kullanımını durduracağını duyurdu.

Lüks İtalyan markası Moncler, yaptığı açıklamalarda iki yıl içerisinde kürk kullanmayı etik sebeplerden ötürü bırakacağını açıkladı.

2024 yılından itibaren Moncler’in koleksiyonlarında artık hayvan kürkleri yer almayacak. Böylece yine bir İtalyan markası olan Dolce&Gabbana‘dan sonra Moncler da sömürüsüz ve sürdürülebilir modaya adımını atacak.

Monclear tarafından yapılan açıklamaya göre, bu kararlar Moncler’in sorumlu iş uygulamalarına olan bağlılığıyla uyumlu ve markanın Fur Free Alliance ile işbirliği içinde İtalyan hayvan hakları kuruluşu LAV ile uzun vadeli ilişkisine dayanıyor.

İtalya, geçen yıl kürk çiftçiliğini yasakladığı ve Armani, Prada, Versace ve Gucci gibi ünlü markalarının çoğunun kürksüz olduğu için hızla kürksüz moda merkezi haline geldi.

Humane Society of the United States ve Humane Society International’ın moda politikası direktörü Pj Smiths, WAN’a yaptığı bir açıklamada Moda endüstrisini daha insancıl hale getirmeye yardımcı olduğu için Moncler’ı alkışladıklarını söyledi.

Moncler, yeni piyasaya sürülen Born To Protect koleksiyonunda kürk barındırmamasının yanı sıra geri dönüşüme ve sürdürülebilirliğe de dikkat çekiyor.

SÖMÜRÜ TAMAMEN ORTADAN KALKMIŞ DEĞİL

Kumaş benzeri malzemelerde organik pamuk, geri dönüştürülmüş naylon ve polyester kullanılmış. Sadece bu koleksiyonda değil, Moncler artık ambalaj, alışveriş çantaları, hediye kutuları gibi malzemelerinde de sorumlu bir şekilde yönetilen ormanlardan elde edilen geri dönüştürülmüş kağıt ve kağıt karışımını kullandığını söyledi.

Ne yazık ki yine zulme bir yerinden dahil olarak sürdürülebilirlik standartlarına göre yün ve tüy üretimine devam ediyor fakat Moncler’in kürksüz olma seçiminin etik ve sürdürülebilirlik planlarını genişleteceği ve yünü, kuş tüyünü ve hayvanların istismarından elde edilen diğer ürünleri tamamen ortadan kaldıracağı ümit ediliyor.

Donmak üzere olan yavru köpeği ateş yakarak kurtardı

Bu billboard reklama değil kuşlara ayrıldı