in

Üç yaşındaki kızını ayının önüne attı

Özbekistan’da bir anne, üç yaşındaki kızını beş metre aşağıda bulunan bir boz ayının önüne attı. Ayı, önüne düşen çocuğa zarar vermedi.

Özbekistan’ın başkenti Taşkent’te hayvanların esir tutulduğu hayvanat bahçelerinden birinde tuhaf bir olay yaşandı.

28 Ocak’ta yaşanan olayda genç bir kadın, üç yaşındaki kızını dev bir boz ayının bulunduğu bölgenin içine attı.

Güvenlik kamerası görüntülerinde kadının çocuğu havaya kaldırdığı, tırabzanların üzerine çıkardığı ve ardından onu 5 metre aşağıdaki ayının bulunduğu alana ittiği görüldü.

Video kaydında ani olay karşısında irkildiği fark edilen ayı Zuzu, yere düşen çocuğa yaklaştı ancak küçük kızı koklayarak ona hiçbir zarar vermeden yanından uzaklaştı.

KÜÇÜK KIZ KAFA TRAVMASI GEÇİRDİ

Hayvanın zarar vermediği küçük kız, yüksekten düşerek kafa travması geçirdiği için hastanede tedavi altına alındı.

Beyin sarsıntısı teşhisi konan çocuğun kafasında açık bir yara tespit edildi. Çocuğun durumunun iyi olduğu ama sürekli gözlem altında tutulduğu aktarıldı.

Hayvanat bahçesinden bir görevli, “Genç bir kadın, tüm ziyaretçilerin önünde küçük bir kızı bir boz ayının kafesine attı” diyerek yaşananları özetledi.

CANİ ANNE İÇİN SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Kadının küçük kızı öldürmeye teşebbüs ettiği şüphesiyle harekete geçen savcılık olayla ilgili adli soruşturma başlattı. Anne suçlu bulunursa, 15 yıla kadar hapis cezasına çarptırılabilir.

Aile Bakanlığı’ndan pazar yapılan açıklamada, Z.T. adlı kadının evliliğindeki sorunlar nedeniyle destek gördüğü ve psikolojik sorunları olduğu aktarıldı.

Çocuğun babasının Rusya’da çalıştığı ve ailesinden uzakta olduğu belirtildi.

Robot NAO sokaktaki hayvanları besliyor

Tekirdağ’a yerleşen leylek uçmayı unuttu