in

Tekirdağ’a yerleşen leylek uçmayı unuttu

Aylar önce sürüsünden ayrılarak Tekirdağ’a yerleşen leylek uçmayı adeta unuttu. 9 aydır Tekirdağ’da leylek her yere yürüyerek gidiyor.

Yaklaşık 9 ay önce sürüsünden ayrılarak Tekirdağ’a konan leylek, uçmayı unuttu. Yolda ve sokaklarda vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan leylek uzun süredir uçmuyor.

Geçtiğimiz yıl çeşitli badireler atlattıktan sonra sürüsünden ayrılarak Tekirdağ’a konan leylek, Süleymanpaşa ilçesinde yaşamını 9 aydır insanlarla iç içe sürdürüyor.

Sahilde ve şehir içindeki esnafın sahip çıkarak, yem verdiği leylek için, çevredeki esnaf ve vatandaşlar, leyleğin uçtuğunu görmediklerini ve sürekli yürüdüğünü ifade etti.

Uçmayı unutan leylek

‘ÇOK GÜZEL BİR HAYVAN’

Zaman zaman sahil gezintisine çıkan leylek, vatandaşlarında yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

Artık her yere yürüyerek giden ve şehrin sevgisi haline gelen leylek, vatandaşlarla fotoğraf çekiliyor ve rahat rahat insanların ellerinden yemek yiyebiliyor.

Kentte insanların yakın ilgi ve alakasından dolayı leyleğin uçup başka bir yere gitmeye niyeti yok.

Cevdet Avşar isimli vatandaş uçmayan leylekle ilgili, “Bir saattir seyrediyoruz. Çocuklardan kaçmıyor. Çöpleri topluyor bu tarafa getiriyor. Hayvan, insanlara alışmış. Uçmuyor çocukların ilgisini çekiyor. Çocukların eğlencesi haline geldi. Çok güzel bir hayvan” diye konuştu.

Üç yaşındaki kızını ayının önüne attı

Ordu sokaklarına köpekler için kulübe yerleştiriliyor