in

Simon Cowell servetini köpeklere bırakacak!

Dünyanın birçok ülkesinde yayınlanan müzik ve yetenek yarışmalarının yapımcısı Simon Cowell vasiyetiyle gündemde. Yapımcı, büyük servetinden 20 milyon sterlini dünyanın farklı bölgelerinde yer alan köpek barınaklarına bırakacağını açıkladı.

The X Factor’den Pop Idol’a, America’s Got Talent’tan Britain’s Got Talent’a önemli yarışmaların yapımcısı Simon Cowell, bugünlerde büyük servetinden köpeklere ayıracağı payla gündemde.

Geçen yıl itibarıyla 600 milyon dolar servete sahip olduğu bilinen ünlü yapımcının, çok sevdiği köpekler için vasiyetinde yer vermeyi düşündüğü miktar ise 20 milyon sterlin.

KÖPEK BARINAKLARI İÇİN 20 MİLYON STRELİN AYIRDI!

İngiliz basınına göre, 62 yaşındaki Cowell, dünyanın farklı bölgelerinde faaliyet gösteren köpek barınaklarına vasiyetinden 20 milyon sterlin ayırdı.

NTV’nin haberine göre, Bunlar arasında Londra’daki Battersea Köpek Evi, The Dogs Trust ve tatillerini geçirdiği Barbados’ta bulunan K9 adlı kuruluşlar da yer alıyor.

Simon Cowell ve Lauren Silverman

Ünlü yapımcının ve sevgilisi Lauren Silverman da evlerinde dört köpek besliyor. Cowell, geçtiğimiz yıl hayata veda eden annesinin köpeğini de kendi ailesine dahil etti.

Cowell’a erken vasiyet yazdıran olay, bir süre önce geçirdiği elektrikli bisiklet kazası oldu. O kazada ciddi şekilde yaralanan Cowell, altı saat süren bir operasyon geçirmek zorunda kaldı.

Kediyi kargoya verdi: Hayvanın akıbeti belirsiz

Kıvanç Tatlıtuğ’un hayvanlar için bağışladığı 50 yıllık gözlük satıldı