in

Poşete ‘çöp gibi’ atılan yedi köpek yavrusu öldü

Yedi köpek yavrusu, çöp torbalarına “çöp gibi” dolduruldukları keşfedildikten sonra trajik bir şekilde öldü.

Poşete “çöp” gibi atılan yedi köpek yavrusu öldü.

Geçtiğimiz hafta İngiltere’de yedi köpek yavrusu bir eşya gibi çöpe atıldı ve hayvanlar yaşamını yitirdi.

17 Şubat’ta Cheshire, Runcorn’da iki ayrı çöp torbasında İspanyol ve Shih Tzu melezleri de dahil olmak üzere sekiz köpek yavrusu yoldan geçen bir kişi tarafından bulundu.

The Liverpool Echo’nun bildirdiğine göre, çantalardan birinde, Spaniel yavrularından dördü zaten ölmüştü, ancak içeride boğuldukları veya çantaya konmadan önce mi öldükleri belli değil.

Wrexham Bradley’deki Ark Angels kurtarma merkezi, hayatta kalan altı haftalık dört yavru, üç Shih Tzu ve Rose, Candy, Cupid ve Teddy adlı bir Spaniel’i aldı. Kontrolleri yapılınca yavruların dördü de şiddetli kusma ve ishale neden olabilen ölümcül parvovirüs için pozitif çıktı.

Ark Angels kurtarma merkezinin kurucusu Kelly Roberts, yavruların “bir çöp torbası gibi” atıldığını ve durumun çok üzücü olduğunu söyledi. “Bu belki de son birkaç yıldaki deneyimlerime göre en kötü durum.” dedi.

Ark Angels ve veterinerlerin 24 saat yoğun bakımına rağmen, yavrulardan üçü – Rose, Candy ve Cupid öldü.

Tavruların “bir çöp torbası gibi” atıldığını ve durumun çok üzücü olduğunu söyledi.

Sadece Teddy hayatta kaldı ve Kelly çok kritik durumda olduğunu ve bu kadar genç yaşta parvovirüsü yenme şansının çok düşük olduğunu söyledi.

Kelly, “Umarım kendi kendine yemeye başlar çünkü şu anda tüple besleniyor. Hafta sonunda küçük arkadaşı, erkek ve kız kardeşlerini kaybetmek onun için travmatik oldu. Yani bir çöp torbasına atıldıktan sonra korkunun ne olduğunu ve küçük erkek ve kız kardeşlerini kaybetmesinin ne olduğunu anlamaya çalışıyor, bünyesinin son derece zayıf olmasıyla birlikte, bu kaybın onun üzerinde büyük bir etkisi oldu.”

Ark Angels, Teddy’nin tedavisi için bağış topluyor.

Olay Cheshire polisine bildirilmedi, ancak kuvvet sözcüsü, bilgisi olan herkesi www.cheshire.police.uk aracılığıyla kendileriyle iletişime geçmeye çağıracaklarını söyledi.

Rize’de Hayvan Dostu Okul Projesi

Boz ayı neden Rusya’nın sembol hayvanı