in

Polonya: Ukraynalılar hayvan dostlarıyla sınırı geçebilecek

Polonya-Ukrayna İşbirliği Vakfı “U-Work”, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Ukraynalıların hayvan dostlarıyla birlikte sınırı geçmelerine izin vereceğini açıkladı.

Ukrayna ve Rusya arasında yaşanan gerilim devam ediyor. Birçok insan bölgeyi terk ederken, ülkede kalanların endişeli bekleyişi sürüyor. Sadece insanlar değil hayvanlarda bu durumdan olumsuz etkileniyor.

Savaşın devam ettiği bu süreçte Polonya-Ukrayna İşbirliği Vakfı “U-Work”, sosyal medyadan yaptığı paylaşımla Ukrayna’lıların ülkeyi terketmek zorunda kalması halinde, hayvan dostlarıyla sınırı geçmelerine izin vereceğini açıkladı.

U-Work’ün yaptığı paylaşımda şu ifadeler yer aldı:

”Ukrayna’daki olağanüstü hal ve sıkıyönetim nedeniyle Veteriner Müfettişliği organları, AB’den evcil hayvanlarla seyahat eden kişilerin AB’ye girişini engellememektedir.”

”Prosedürler sınır geçiş noktalarında uygulandı, bu nedenle tüm yolculardan evcil hayvanı olduğunu beyan etmeleri ve varsa veteriner belgelerini göstermeleri isteniyor. Sonraki adımlar gümrük yetkilileri ve resmi veterinerler tarafından sınır geçiş noktasında belirtilecektir.”

Polonya-Ukrayna İşbirliği Vakfı “U-Work” ‘ün sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşım

CNN Türk canlı yayınında kedi sürprizi

Youtube ünlüsü, evlat edinme kampanyası başlattı