❤️ Dr. Pati Üsküdar Veteriner Kliniği & Petopia Ümraniye Veteriner Kliniği Ajanimo'ya bayılıyor ❤️

Türkiye'nin Hayvan Haber Sitesi

Türkiye'nin Hayvan Haber Sitesi

Gözlerinizi yormayan gece moduna geçin.

Gözlerinizi yormayan gündüz moduna geçin.

in

Pet Shoptan 1200 Liraya Aldığı Yavru Cins Kedi Ölünce Parasını Geri İstedi

Bursa’da hayvan sömürüsünün yapıldığı bir dükkanından aldığı yavru kedisi hastalanıp öldüğü için parasının iadesini isteyen alıcının başvurusu, hakem heyetinin yaptığı değerlendirme sonucu “sorumluluk kendisinde ait olduğu” gerekçesiyle kabul edilmedi.

Satın alma sahiplen duyurularına rağmen Bursa’da ‘evcil hayvan sömrüsü’ yapılan bir yerden satın aldığı kedi yavrusu hastalanıp ölen kişinin para iadesine ilişkin başvurusu, hakem heyeti tarafından “sorumluluğun alana ait olduğu” gerekçesiyle reddedildi.

Bir kişinin pet shoptan bin 200 liraya satın aldığı ve iki aylık olduğu söylenen Scottish Fold cinsi kedisi bir süre sonra hastalandı.

Scottish Fold 1

Aklınız kedinizde kalmasın: Kedi kısırlaştırma hakkında merak edilen tüm detaylar için ziyaret edin.

35 günlük yavru anne sütünü az almış

Satıcının anlaşmalı olduğu veterinere giden kişi, en fazla 35 günlük olan bu hayvanın, anne sütünü az aldığı için bağışıklığının çok düşük olduğu ifade edildi. Yaklaşık iki ay daha yaşayan yavrunun sahibi tarafından yaptırılan otopside, annesinden ya da yanında bulunan diğer kedilerden FIP virüsü kaptığı ve birçok iç hastalığının bulunduğu, bu nedenle öldüğü ortaya çıktı.

Bunun üzerine Tüketici İl Hakem Heyetine başvuran kişi, mağduriyetini aktardığı dilekçesinde, satıcının “Size sadece 10 gün garantisi var dedim, 11’inci gün ölse beni ilgilendirmez. İsterseniz 800 lira karşılığında başka bir yavru verebilirim.” dediğini de öne sürerek parasının iadesini istedi.

Scottish Fold kedi cinsi hastalik

Hakem heyeti tarafından dinlenen satıcı, canlı hayvanın garantisi olmadığını, buna rağmen tüketiciye 10 günlük sağlık garantisi verdiğini belirtti.

Pet shop sahibi, kişinin istediği veterinerde yaptırdığı kontrollerde yavruda sağlık sorunu bulunması durumunda 10 gün içinde parası geri alabileceğini ancak aradan iki ay geçtikten sonra yavrunun ölmesinin kendi sorumluluğunda olmadığını savundu.

Hakem heyeti, yaptığı değerlendirmenin ardından sorumluluğun alıcıya ait olduğuna kanaat getirip satıcıyı haklı bularak alıcının başvurusunu reddetti.

Cins Kedilere Acı Veren Genetik Hastalıklar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

antalya caretta caretta yuva

Antalya’da ‘Pes’ Dedirten Sahil Düzleştirme Çalışması: 50 Caretta Caretta Yuvası Kayboldu

atlifaytoneylemi

Atlı Faytonlara Karşı Kadıköy’de ‘Gerçeklik Küpü’ Eylemi

Başa Dön