in ,

Oyuncu Çağlar Ertuğrul inekle fotoğraf paylaştı: Et yemeyi bırakmaya çalışıyorum

Hayvanlara olan sevgisiyle bilinen başarılı oyuncu Çağlar Ertuğrul, sosyal medya hesabından et yemeyi bırakmaya çalıştığını duyurdu.

Teşkilat dizisinin başarılı oyuncusu Çağlar Ertuğrul, yaşam hakkına saygı duyan ve hayvanlara sevgisiyle bilinen ünlüler arasında.

Çağlar Ertuğrul, sık sık sosyal medya hesaplarında hayvanlarla alakalı paylaşım yapmakta ve her zaman hayvanlarla alakalı haberlere destek olan bir isim.

Başarılı oyuncu dün sosyal medya hesabında et yemeyi bırakmaya çalıştığını, inekle birlikte çekilmiş bir fotoğrafla takipçilerine duyurdu. Paylaştığı fotoğraf yaşam hakkına saygılı takipçileri tarafından büyük ilgi gördü.

‘UMARIM GÜNÜN BİRİNDE VEGAN OLMAYI DA BAŞARIRIM’

Ertuğrul, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla hem et yemeyi bırakmaya çalıştıpını duyurdu hem de günün birinde tam olarak vegan olmak istediğini paylaştı.

Başarılı oyuncu yapmış olduğu paylaşımla, hayvanlara karşı ne kadar çok ilgilisi takdir topladı; et yemeyi bırakma ve vegan olma isteği destek gördü.

“Kırmızı eti bırakmaya çalıştığım şu günlerde güzel bir karşılaşma oldu, umarım günün birinde full vegan olmayı da başarırım.”

ET YEMEYİ BIRAKIRSANIZ NE OLUR?

İsterseniz vejetaryen olun isterseniz olmayın ya da çevreyi korumak adı altında et yemeyi bıraktığınız zaman kendinizde inanılmaz bir değişim hissedeceksiniz.

Et yemeyi bırakırsanız ilk olarak kilo verdiğinizi görürsünüz çünkü et yapısında yüksek miktarda kalori bulundurur. Beslenme alışkanlıklarının dışında bırakıldığında ise kilo verme başlarsınız.

Kendinizi daha az şişkin hissedersiniz çünkü sindirim sistemi, diğer besinlerle kıyaslandığında, etten kurtulmak için daha çok çaba sarf eder ki bu durum beraberinde kabızlık, karın ağrısı ve bağırsaklarda gaz birikimini getirir. Tüketimi kestiğinizde ise şişkinlik azalmaya başlar ve hazımsızlık riski gittikçe daha fazla düşer.

Cildiniz daha canlı görünür. Karaciğer ve böbrekleriniz üzerindeki yükü mümkün olduğunca azaltmak adına bolca meyve ve sebze tüketmeniz, etten uzak durmanız gerekir.

Hayvansal kaynakları zehirler vücudunuzda birikmez, sebze esaslı beslenme doğal anti-inflamatuar içerir. Yani bunun anlamı iltihapla savaşan doğal ilaçlardır. Böylelikle hayvansal besinlerde bulunan toksinler vücutlarınızda birikmemiş olur.

Çevreye destek olmuş olursunuz çünkü Worldwatch Enstitüsünde hazırlanan bir rapora göre, global sera gazı emisyonunun yaklaşık %51’i, hayvancılık kaynaklı; bu yüzden alternatif protein kaynaklarına yönelerek, bu oranın önemli ölçüde azaltılmasına yardımcı olabilirsiniz.

Kısacası et yemeyi bırakmak hayvan dostlarımız ve vücudumuz için oldukça önemli.

Marmara Denizinde hayalet ağları temizleyip geri dönüştürüyor

Şeyma Subaşı: Eşyaları sokak hayvanları yararına satışa çıkardım!