in

Ölen yılanın kesik kafası tarafından ısırıldı.

Amerika’da bahçesindeki yılanı keserek öldüren adam, yılanın kesilmiş parçalarını toparlarken yılanın kesilmiş kafası tarafından ısırılarak hastaneye kaldırıldı.

Jennifer Sutcliffe yerel KII-TV televizyonuna yaptığı açıklamada, kocasının bahçede çalışırken 1,25 metrelik çıngıraklı yılanı gördüğünü kafasını keserek öldürdüğünü söyledi.

Sutcliffe çöpe atmak için ölmüş yılandan geriye kalanları almaya çalıştığında kopuk kafanın kocasını ısırdığını anlattı.

Ölmüş yılanların ısırma refleksi ölümden birkaç saat sonrasına kadar devam edebiliyor. Jennifer Sutcliffe ısırılmasının hemen ardından kocasının nöbet geçirmeye başladığını söyledi.

26 DOZ PANZEHİR VERİLDİ

Daha sonra da Corpus Christi kenti yakınlarındaki evinden ambulans helikopterle hastaneye kaldırıldı. Olaydan bir hafta sonra yılan kafasının ısırdığı adamın 26 doz panzehir verilmesi sonrasında durumunun iyi olduğu, ancak böbrek işlevlerinin zayıfladığı belirtildi.

Arizona Üniversitesi’nden yılan panzehiri uzmanı Leslie Boyer, yılanların özellikle de kesilerek öldürülmeye çalışılmaması gerektiğini söyledi. Boyer “Bu hem hayvana zulüm, hem de zehirli parçalarını toplamak zorunda bıraktırıyor” dedi.

N Harfi ile Başlayan Hayvan İsimleri

Bilgisayar Oyunları, Çocukları Hayvana Şiddete Teşvik Ediyor Olabilir Mi?