in

Ölen kedinin yavrularına ‘Altın’ annelik yapıyor

Bursa’da ölen kedinin karnından çıkarılarak kalp masajıyla hayata döndürülen üç yavru kediye yeni doğum yapmış ‘Altın’ annelik yapıyor.

Yavruları kurtaran Ümmühan Özdemir Sivas, hayata dönen kediler ve kedi Altın

Bursa’nın İnegöl ilçesinde ölen hamile kedinin karnını açarak, üç yavruyu İnegöl Belediyesi Merkezi El Sanatları Öğretmeni Ümmühan Özdemir Sivas kurtarmıştı. Sivas, yavruları tedavi gördükleri İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezinde ziyaret etti.

Bir hafta önce iki yavru dünyaya getiren ‘Altın’ isimli anne kedi, kurtarılan üç yavruya da sahip çıktı. Öğretmen tarafından kurtarılarak İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvan Bakım ve Tedavi Merkezinde tedaviye alınan üç yavruyu sahiplenen anne kedi ‘Altın’ onları hayata bağladı. Sağlık durumları iyi olan yavrular, büyüdüklerinde kontrollü şekilde doğaya salınacak.


Yavruları kalp masajı yaparak hayata döndüren Ümmühan Özdemir Sivas, “Yavruların sağlık durumları gayet iyi. Bir hafta önce doğum yapmış bir kedi bu üç yavruyu da kabullenmiş. Bu yavrularımıza müdahalede bir dakika daha geç kalsaydık, kurtarılamayacaklardı.”

“Barınaktaki arkadaşlarımız da sağ olsunlar çok ilgilenmiş. Kritik dönemi de atlattılar. Gerçekten annemizde çok merhametli bir anne çıktı. İnşallah yavruları büyütecek. Köydeki ve kendi kedilerim dahil 40 kedim var. Sokak köpeklerim ve kendi köpeklerim de var. Orada da bakmaya devam ediyorum. Nerede denk gelirse, karşıma çıkarsa bakmaya ve yardım etmeye de devam edeceğim” dedi.

Geri dönüşüm malzemeleri hayvanlara yuva oluyor

Arkadaşlarını kaybeden köpeklerin yas tuttuğu ortaya çıktı