in

Bursa’da bir öğretmen, ölen kedinin karnındaki yavruları kurtardı

Bursa’da bir öğretmen, ölen bir kedinin hamile olduğu anlaşılınca karnını açarak 3 yavrusunu kurtardı. Kediler kalp masajıyla hayata tutundu.

Ölen kedinin hamile olduğu anlaşılınca karnı açılarak 3 yavru kurtarıldı.

Bursa merkezde görev yapan ve hayvanlara olan ilgisiyle bilinen el sanatları öğretmeni Ümmühan Özdemir Sivas, ölen bir kedinin hamile olduğunu fark edince atölyesine götürdü.

Atölyesinde mesai arkadaşlarının da yardımıyla ölen kedinin karnını açan Ümmühan Özdemir Sivas, 3 yavru kediyi anne karnından çıkarıp her birine kalp masajı yaparak hayata dönmelerini sağladı.

Yavru kediler yaklaşık 10 dakikalık bir müdahale ile kurtarıldıktan sonra, İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezine bilgi verilerek 3 yavru kedi burada yeni doğum yapmış bir anne kedinin yanında korumaya alındı.

Olayın duyulmasının ardından, İnegöl Belediye Başkanı Alper Taban, Ümmühan Özdemir Sivas’ı makamında kabul etti.

Kendisine duyarlı davranışı için teşekkür eden Başkan Alper Taban, “Anne kedinin öldüğünü ve hamile olduğunu fark ederek beraberinde hemen bulunduğu yerde bir operasyona girişilmesi takdire şayan bir şey. Çok ciddi bir cesaret bu. Nihayetinde bir canlı var ortada. Benim kurumumdan, ailemizin içerisinden böyle bir şey çıkması beni çok mutlu etti. Bundan dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

Yavru kediler kalp masajıyla hayata döndü.

‘BEKLESEK KURTARAMAZDIK’

Yaşam hakkına saygılı Ümmühan Özdemir hayvanları kurtarmasıyla ilgili şunları dedi: “İnegöl Belediyesi’nde el sanatları öğretmenliği yapıyorum. Merkezimizin yakınında bir köpeğin saldırması sonucu sokak kedimiz öldü. Hayvanın hamile olduğunu anladık. Buradaki arkadaşlarımız yaşantımdan dolayı hayvanlara olan alakamı bildikleri için beni çağırdılar. Anne kedi ölüydü ancak karnında yavruların canlı olduğunu fark ettik. Ben hayvanı alarak yukarı çıkardım çünkü içindeki yavrular canlıydı. Müdahalemizi ettik ve içindeki 3 yavruyu hayata döndürdük. Yavru kediler şu an hayatta. İnegöl Belediyesi Sahipsiz Hayvanlar Bakım ve Tedavi Merkezine teslim ettik. Oradaki arkadaşlarımız da çok ilgili ve alakalılar. İnegöl Belediyesi bu konuda gerçekten çok iyi. Gönül rahatlığı ile yavruları oraya gönderdik. Bu aslında benim ilk kez yaptığım bir şey değil. Çocukluğumdan beri çok kedi köpek kurtardım. Hayvanlara elimden geldiğince yardım etmeye çalışırım. Bu olayda da acil bir karar vermek gerekiyordu. Yavrular bir iki dakika içerisinde nefessizlikten öleceklerdi. Veteriner çağırıp beklesek yavruları kurtaramazdık”

Lise öğrencileri yaralı kediyi evlat edindi: Okulda bakıyorlar

Kayalıklar kedilerin yuvası haline geldi